Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KILIÇ’TAN ‘GÜLSUYU VE GÜLENSU PLANLARI’ AÇIKLAMASI..

Giresunlularla bir araya gelen

Giresunlularla bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Gülsuyu-Gülensu planlarının geri gönderildiğine” yönelik haberlerin doğru olmadığını belirterek, İstanbul Büyükşehir Meclisi’nin planı reddetmediğini açıkladı.

maltepe plan aciklama 1Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, dernekler buluşması kapsamında Gülsuyu’nda bulunan Giresunlular Görele Arduç Dayanışma Derneği üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıya Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, Dernek Başkanı Mehmet Egeli ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katıldı. Başkan Ali Kılıç burada yaptığı konuşmada, “Bu akşam beni burada ağırladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. 40 ilimizden nüfus açısından daha büyük bir ilçede yaşıyoruz. Maltepe adeta küçük bir Türkiye. Sizlere hesap vermek ve şeffaflık adına buradayız. Sizler bu topluma renk katıyorsunuz, bizleri eksikliklerimiz konusunda bilgilendiriyorsunuz. Yaklaşık 2 yıllık bir süreyi geride bıraktık. Seçim dönemimizde de, şimdi de ‘dayatan değil danışan bir belediyecilik’ anlayışıyla ilçenin 20 maddede en önemli sorunlarını özetledik ve bunlara dönük çalışmalar yaptık ve yapıyoruz” dedi.

maltepe plan aciklama 3130 BİNDEN 113 BİNİ…

Bugüne kadar kendilerine iletilen 130 bin sorundan, 113 binini çözüme kavuşturduklarını ifade ederek konuşmasını sürdüren Kılıç, altyapı çalışmaları, spor tesislerine yönelik çalışmalar, kadınlar, şiddet gören kadınlar, çocuklar, uyuşturucu bağımlısı gençler, ücretsiz okul servisleri, sağlık çalışmaları, “Giymiyorsan Giydir” projesi, kültür-sanat faaliyetleri, restoran çalışmaları, kreşler, engellilere yönelik çalışmalar, kurslar ve evde bakım gibi hizmetler hakkında da vatandaşlara bilgi verdi.

maltepe plan aciklama 4“SİZLER NE İSTİYORSANIZ ONU YAPTIK”

Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M’Expo) projesinin 25 bin Maltepeliye iş imkanı sağlayacağının da altını çizen Kılıç, ilçe esnafı ve halkın önemli taleplerinden biri olan ücretli otopark sistemi Mapark hakkında da bilgi verdikten sonra sözü kentsel dönüşüme getirdi. Kentsel dönüşümde halkın istediği neyse onun olacağını belirten Kılıç, “Kentsel dönüşümde çok iddialıyız. 40 yıldır çözülmeyen bu sorunu, kapalı kapılar ardında değil, sizlerin bilgisi ve desteğiyle Büyükşehir’in gündemine getirdik. Bunu yaparken de İstanbul’un balkonunu kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz dedik. Kentsel dönüşüm ofisi açtık, planları sizlere getirdik, onay aldık, Meclisimizden geçirdik ve şimdi Büyükşehir gündemine geldi. Yine biz bu plana, notlar ekleyerek yüksek katlı gökdelenler değil, halkın toprakla buluşabileceği yapılar ve donatı alanları istedik” diye konuştu.

maltepe plan aciklama 2“PLAN İÇİN BİZDEN GÖRÜŞ İSTEDİLER”

Büyükşehir Belediyesi’nin donatı alanlarını yüzde 33’ten yüzde 40’a çıkarılmasını isteyerek planı, Maltepe Belediyesi İmar Müdürlüğü’ne gönderip görüş istediğini belirten Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Gülsuyu-Gülensu planlarının geri gönderildiğinde yönelik çıkan haberlerin tümü asılsız. Planlar geri gönderilmedi, sadece donatı alanları yüzdesinin neden düşük tutulduğu noktasında bizden bilgi istendi. Bizler de, sizler ne istiyorsanız onu yaptık. Yüzde 40’lık donatı alanıyla burada kentsel dönüşüm yapmanın güç olduğunu anlatacağız. Bu en mükemmel plan değil ama en uygun plan. Büyükşehir’in bize gönderdiği 5000’lik plan, bomboş bir haritadan ibaretti, biz bunların içini, plan notlarını da düşüp hakkınızı koruyarak sizlerle birlikte doldurduk. Bizler bu notlarla tapusu olmayanların da, kiracıların da, hatta burada yaşayan herkesin, her kesimin hakkını koruduk. İnanıyorum ki gönderdiğimiz taslak, bazı görüşler de alındıktan sonra Büyükşehir Meclisi’nden geçecek.”

maltepe plan aciklama 5MÜJDEYİ MUHTAR VERDİ

Kılıç’ın konuşması sonrası söz alan Gülsuyu Mahallesi Muhtarı Necdet Tümer de halka bir müjde vererek, planlar onaylanır onaylanmaz 974 tapunun hazır olduğunu ve halka dağıtılacağını açıkladı.

Reklamı Geç