Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KIZ KULESİ YÜZME YARIŞI’NDA REKOR..

Üsküdar’da düzenlenen Kız Kulesi

Üsküdar’da düzenlenen Kız Kulesi Yüzme Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. 26’ıncı Kâtibim Festivali’nin en iyi rekoru 3 dakika 50 saniye ile kırıldı. Yarışmada Fenerbahçeli milli sporcu Nilay Erkal 1’nci olurken, son dakikada yarışa katılan Suriye uyruklu bir genç ise 2’nci oldu.

kızkuleşaris6Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği, 26. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali’nde rekorlar ardı ardına geldi. Şenliklerin ikinci gününde, dünyanın en büyük Boşnak Böreği yapıldı. Festivalin son günü gerçekleştirilen Kız Kulesi Yüzme Yarışı’nda ise 26 yılın en iyi derecesi yapılarak rekor kırıldı. Milli yüzücülerin de katıldığı Kız Kulesi Yüzme Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. 366 kişinin katıldığı yarışma, 13- 40 yaş arası ile 41- 60 ve üzeri yaş olmak üzere iki farklı kategoride düzenlendi. Yarışmanın startını, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Belediye Başkanı Hilmi Türkmen verdi. Startın ardından, tarihi yarımada manzaralı Boğaz’da kıyasıya bir yarış başladı. Yarışmayı tamamlayamayan bazı yüzücülerin yardımına ise denizde hazır bekleyen Deniz Polisi yetişti.

kızkuleşaris3SURİYELİ GENÇ İKİNCİ OLDU

İkinci kategoride ise 41-60 yaş ve üzeri yarışmacılar yer aldı. Bu kategoride de kıyasıya yarışılırken, yarışmacıları sahilde Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler karşıladı. Son dakika yarışa katılan Suriye uyruklu bir genç ise herkesi şaşırtarak 2’nci oldu. Kaymakam Güler, yarışmada dereceye girenlere madalya ve ödüllerini verdi.

kızkuleşaris5KIZ KULESİ YÜZME YARIŞI REKORU KIRILDI

Erkekler kategorisinde yarışan 22 yaşındaki Hasan Emre Musluoğlu, 3 dakika 50 saniye ile Kız Kulesi Yüzme Yarışları’nın en iyi zaman derecesini yaptı. Rekoru kıran genç yüzücü  ‘Boğazın İmparatoru’ ilan edildi. Musluoğlu’nu tebrik eden Başkan Türkmen; “Bu kadar kıran kırana yarış olur mu? Genç yüzücümüzü tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

kızkuleşaris2AVRUPA’DAN SONRA BOĞAZIN’DA KIRALİÇESİ OLDU

Bayanlarda ise Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Milli yüzücüsü Nilay Erkal birinci oldu. İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda 6’ıncı olan Erkal, 4 dakika 63 saniye ile parkuru birinci tamamladı.

kızkuleşaris1“BÜTÜN BELEDİYELERE ÖRNEK OLSUN”

Nilay Erkal ve Hasan Emre Usluoğlu’na madalya ve para ödüllerini Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler verdi. Dereceye giren diğer sporculara ödüllerini Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, Yüzme Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Gönül Kocaman, yüzme yarışına katılarak parkuru en son bitiren Prof. Dr Ümit Meriç verdi. Ödül töreninde konuşan Ahmet Bozdoğan, “Bu tür yarışmaların diğer belediyelere de örnek olmasını istiyoruz. Bu ve benzeri yarışlar sayesinde Olimpiyatlarda da başarılı olacağımıza inanıyorum” diyerek Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e teşekkür etti.

Reklamı Geç