Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MALTEPE BELEDİYESİ YARALARI SARIYOR..

Maltepe Belediyesi, Türkiye’nin birçok

Maltepe Belediyesi, Türkiye’nin birçok yerinde meydana gelen felaketlerde dayanışma örneği göstererek, mağdur olan vatandaşların yaralarını sardı.

maltyarsor1Edirne ve Artvin’deki meydana gelen sel felaketleri, Soma ve Ermenek’te yaşanan maden faciaları sonrasında Maltepe Belediyesi,  verdiği desteklerle yaraların sarılmasını sağladı. Edirne’deki aşırı yağışlarda Tunca ve Meriç nehirlerinin debisinin artması sonucu meydana gelen ve binlerce insanın mahsur kaldığı taşkına Maltepe Belediyesi Arama-Kurtarma Müdürlüğü müdahale ederek, vatandaşların tahliyesini sağlarken, ağustos ayında sel felaketi ve heyelan yaşanan Artvin’in Kemalpaşa Belde Belediyesi’ne de, park ve çocuk alanı yapmak için meclis kararı alındı.

maltyarsor3SOMA VE ERMENEK’E YARDIM ELİ

Tüm Türkiye’yi yasa boğan ve 301 işçinin hayatını kaybettiği Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasının ardından “Somayı Unutma” yazılı tişörtler giyerek farkındalık örneği sergileyen Maltepe Belediyesi, ilk olarak Maltepe Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği’nin de desteğiyle, Somalı çocuklara gönderilmek üzere kitap ve oyuncak kampanyası başlattı. Ayrıca “Soma’nın Hayalleri Var” projesi kapsamında belediyenin katkılarıyla İstanbul’a gelen maden şehitlerinin çocukları ve aileleri, Galatasaray-Inter maçını izledi, Boğaz turu yaptı, İstanbul Akvaryum, Miniatürk, Koç Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya ile Hidiv Kasrı’nı gezdi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yakından ilgilendiği çocuklar, Arka Sokaklar dizisinin sevilen oyuncusu Şevket Çoruh ve ekranların sevilen dizisi “Kiralık Aşk”ın başrol oyuncularıyla da bir araya geldi.

maltyarsor4Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen ve 18 madencinin hayatının kaybettiği ikinci maden faciasına da duyarsız kalmayan Maltepe Belediyesi, muhtarların da desteğiyle bir yardım kampanyası başlatarak, içlerinde oyuncak, bilgisayar, giyim eşyası ve kırtasiye malzemesi bulunan yardım kolilerini acılı ailelere ulaştırdı.

maltyarsor2

 

Reklamı Geç