Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MALTEPE KREŞLERLE DONATILIYOR

Maltepe Belediyesi, 4 yeni

Maltepe Belediyesi, 4 yeni kreşi hizmete açmak için çalışmalara başladı. Bugüne kadar 4 kreşi hizmete açan belediyenin yeni kreşleri, parklarla içiçe olacak.  

maltpekreslerdnt2Maltepe Belediyesi, çalışan annelerin kreş sıkıntısını çözebilmek için başlattığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. “Her mahalleye kreş” projesi kapsamında bugüne kadar Altayçeşme, Bağlarbaşı, Zümrütevler ve Başıbüyük kreşlerini hizmete açan belediye, Esenkent, İdealtepe, Altıntepe ve Aydınevler kreşleri için de çalışmalara başladı.

maltpekreslerdnt3Yeni açılacak kreşler, parkların içinde yer alacak. İlki Esenkent’te açılacak ve bin 142 metrekare park alanına sahip olacak kreş, 175 metrekare alan üzerine kurulacak. Açılacak kreşlerden Aydınevler kreşi, bin 650 metrekare park ve 105 metrekare kreş alanına, İdealtepe kreşi, 635 metrekare park ve 90 metrekare kreş alanına, Altıntepe kreşiyse bin 400 metrekare park ve 150 metrekare kreş alanına sahip olacak.

maltpekreslerdnt1Kreşlerde 4 sınıf, 1 yemekhane, 1 mutfak, 1 ofis, yetişkin ve çocuk tuvaletleri yer alacak. Kreşlerde, 24 ve 60 ay arası (2-5 yaş arası) çocuklar eğitim alacak. 2 yaşındaki çocuklara boyama ve oyun aktiviteleri verilirken 3 ila 4 yaşındaki çocuklar müzik, beden eğitimi, resim, okuma-yazmaya başlangıç ve temel matematik dersleri görecek.

maltpekreslerdnt4

Reklamı Geç