Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

30 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ..

Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri

Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 2015 yılında 30 bin hastayı ücretsiz tedavi ederek sağlığına kavuştururken, halk sağlığı taramaları kapsamında 4 bin 702’i vatandaşa hizmet götürdü.

maltepe sağlik hizmeti 1“Daha sağlıklı ve daha mutlu Maltepe” sloganıyla çalışmalarını ara vermeksizin sürdüren Maltepe Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, 01 Ocak-31 Aralık 2015 tarihleri arasında 30 bin hastayı ücretsiz olarak tedavi etti. Ramazan ayında Organik Pazar Alanı’nda kurulan seyyar sağlık kabininde 2 bin 441, halk sağlığı taramaları kapsamında da 2 bin 261 vatandaş olmak üzere toplamda 4 bin 702’i vatandaşa genel sağlık taraması hizmeti sunan sağlık ekipleri, 666 çocuğu da sünnet ettirdi.

maltepe sağlik hizmeti 2680 KİŞİYE EVİNDE SAĞLIK HİZMETİ

Evde sağlık hizmetlerine de aralıksız devam eden ekipler, bakıma ve yardıma muhtaç 680 vatandaşa evinde, 717 kişiye de Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası’nda hizmet verdi. Okullardaki ağız ve diş sağlığı taramalarıyla bilgilendirme çalışmaları kapsamında 376 kişiye zorunlu hijyen, 452 kişiye meme muayenesi ve rahim, 22 kişiye temel ilk yardım, 2 bin 768 öğrenciye hijyen ve tuvalet kullanma, 154 öğrenciye kötü alışkanlıklar ve şiddet eğitimleri verildi. Ayrıca, ana sınıfı ve birinci sınıflarda eğitim gören 3 bin 338 öğrenciye ağız ve diş taraması yapıldı.

maltepe sağlik hizmeti 3BAŞKAN KILIÇ; “EĞİTİMLE DESTEKLİYORUZ”

Sağlık çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Sosyal belediyecilik noktasında vatandaşlarımıza en kaliteli ve ücretsiz sağlık hizmetini sunmak için canla başla çalışıyoruz. Bu sene içerisinde yaklaşık 30 bin vatandaşımıza ücretsiz sağlık hizmeti sunduk, bu sayıyı giderek arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık eğitimlerimize de, hız kesmeden devam ediyoruz. Biliyoruz ki sağlık, eğitimle desteklenmediği sürece bazı hastalıkların önünü alamayacağız. O yüzden küçük yaşlardan itibaren, çocuklarımıza eğitim veriyoruz” dedi.

maltepe sağlik hizmeti 0

Reklamı Geç