Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MALTEPE’DE İKİ BİN AİLE SEVİNDİRİLDİ..

Maltepe Belediyesi, 2016 yılında

Maltepe Belediyesi, 2016 yılında kendisine ulaştırılan ve kurulan giysi kumbaralarından toplanan elbiseleri yıkayıp, ütüleyerek yardıma muhtaç 2 bin aileyi giydirdi.

maltepe giyim aile 4İlçede yardıma ihtiyacı olanlara erzak dağıtan, her gün evlerine sıcak yemek servisi yapan ve kişisel bakımlarını gerçekleştiren Maltepe Belediyesi, şimdi de ihtiyaç sahiplerini giydirmeye başladı. Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde kurulan 104 giysi kumbarasından toplanan 409 kilogram giysiyi, 2 bin aileye ulaştırdı. Belediye ayrıca Bartın Belediyesi’ne 100, Niğde Belediyesi’ne 145, Iğdır Belediyesi’ne, 8 Malatya Hekimhan Belediyesi’ne 100, Erzurum Karaçoban Belediyesi’ne 180 ve Balıkesir Havran Şehit Eyüp Karataş Ortaokulu’na 8 koli giysi yardımda bulundu.

maltepe giyim aile 3“YARDIMLARIMIZI ARTTIRACAĞIZ”

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “4 kişilik ekibimizle her gün bizlere ulaştırılan eşya ve giysileri, ayrıca giysi kumbaralarından gelen giysileri ayıklayarak, giyilebilecek durumda olanları temizliyoruz. Daha sonra bunları ütüleyip ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 2016’ın ilk 6 ayında yaklaşık 2 bin ailemize bu anlamda yardımda bulunduk. Göreve geldiğimizden bu yana, ilçemizde ihtiyaç sahiplerine her noktada yardım ulaştırmaya çalıştık. Bunun için ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi sonucunda kişisel bakımlarını gerçekleştirdik. Her gün evlerine sıcak yemek gönderdik ve erzak dağıtımı yaptık.  Yardımlarımız artarak devam edecek” dedi.

maltepe giyim aile 2

maltepe giyim aile 1

maltepe giyim aile 5

Reklamı Geç