Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MALTEPE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Maltepe Belediye Başkanı Ali

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Kentsel dönüşümde temel anlayışımız, vatandaşlarımız ne istiyorsa o olacak şeklinde” diye konuştu.    

maltepe kentsel 2Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Bayburt Beşpınarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’inde düzenlenen buluşmaya katıldı. Buluşmada Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, Dernek Başkanı Özgen Akten, üyeler ve vatandaşlar katıldı. Konuşmasına yapılan bu toplantıların önemine değinerek başlayan Başkan Kılıç, “Bu toplantıları daha önce sabahları yapıyorduk ama sizden gelen istek üzerine akşamları da düzenlemeye başladık. Biz bu ülkenin yöneticilerinin seçim sonralarında değil her zaman halka hesap vermesi gerektiğini düşünüyoruz, o yüzden buradayız. Bu toplantılarda ilçemizin sorunlarını birebir sizlere sorma ve sizlerin aktardıklarından doğruları bulma imkanı buluyoruz. Bu anlamda sivil toplum kuruluşları, dernekler bizler için çok ama çok önemli. Şunu da söylemek istiyorum ki hepinizle tek tek görüşmem insani olarak mümkün değil, yine belirtmek isterim ki İstanbul’da belediyeler içinde halkla en çok temasa geçen birkaç belediye başkanından biriyim” dedi.

maltepe kentsel 3“MALTEPELİ NE DİYORSA O OLACAK”

Cevizli Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda mahallede belediyenin yaptığı çalışmaları anlatarak konuşmasını sürdüren Kılıç, şunları söyledi: “Henüz aday adaylığımız döneminde Maltepemizin öncelikli sorunlarını belirledik ve bir broşür hazırladık. Burada 20 tane sorun tespit ettik. Öncelikli bunların çözümü için uğraş vermeye başladık. Bunlar başında çocuklarımızın güvenliği vardı. Onun için uyuşturucuyla mücadele merkezi ve okullarımızın önünde zabıta birimleri görevlendirdik. Demokratik katılımcı belediyecilik anlamında bu buluşmaları düzenledik. Herkes için eşit hizmet sunduk, dil, din, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeksiniz her yurttaşımıza hizmet götürdük. Önemli projelerimizden Maltepe Meydanı Tünel Projesi ile ilgili girişimlerimiz devam ediyor. Kentsel dönüşümde Gülsuyu ve Gülensu mahallelerimizin planlarını hazırladık, Büyükşehir gündemine de gelip onaylanacak inşallah. Ayrıca Başıbüyük planları için de çalışmaya başladık. Kentsel dönüşümde temel anlayışımız, vatandaşlarımız ne istiyorsa o olacak şeklinde.”

maltepe kentsel 1MAPARK’A DESTEK

Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’expo, işsizlik projeleri, sanatsal faaliyetler, ilçenin tarihine dönük çalışmalar, sağlık ve sportif faaliyetler hakkında bilgi verdikten sonra, Maltepe parklanma uygulaması Mapark ile ilgili soruları da yanıtlayan Kılıç, “1569 sokağımızın sadece 30’unda bu uygulama var. Genel olarak esnaf ve vatandaşlarımız bu uygulamadan memnun. Tabi bu sistemi tam olarak anlatamayan ya da anlatamadığımız bazı kesimlerce tepkiler alıyoruz” dedi. Daha sonra Mapark uygulamasının doğru olup olmadığıyla sayılarının arttırılmasını halkın oyuna sunan Kılıç, tam destek aldı. İmar, ruhsat, kentsel dönüşüm ve altyapı sorunlarının konuşulduğu toplantıda Kılıç, halkın ilçe sahiline iskele ve plaj yapılması isteğiyle ilgili de gereken girişimlerde bulunacağını ifade etti.

Reklamı Geç