Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MALTEPELİ ENGELLİLERİN 5 YILDIZLI TATİL KEYFİ..

Maltepe Belediyesi’nin geleneksel olarak

Maltepe Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Engelsiz Yaz Kampı”, sona erdi. Her yaş grubundan 50 engelli, Kuşadası‘nda aileleriyle birlikte dolu dolu bir tatil geçirdi.

Maltepe‘deki engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak birçok uygulamaya imza atan Maltepe Belediyesi‘nin destekleri doğrultusunda Kuşadası‘nda farklı yaş gruplarındaki 50 engelli, aileleriyle birlikte tatil yaptı. Engelli misafirlerin kullanımına uygun, denize sıfır, mavi bayraklı 5 yıldızlı otelde gerçekleştirilen kampta engelliler, dolu dolu bir tatil geçirdi. Engelli vatandaşlara tatilleri boyunca Maltepe Belediyesi‘nde görevli sağlık, cankurtaran, engelliler komisyonu yetkilileri de eşlik etti.

Gün içerisinde serbest zaman geçiren ve bol bol dinlenen kamp sakinleri, öğle saatlerinde havuz etkinlikleriyle serinledi. Su topu gibi havuz yarışmalarının yanı sıra dans etkinlikleriyle de eğlenen neşeli grup, kısa bir dinlenme ve özel vaktin ardından akşam yemeklerinde yeniden bir araya geldi. Yemek sonrası her besiktaspartnerler.com akşam animasyon gösterileriyle hoş vakit geçiren kamp ekibi, İzmir’in adı gibi şirin turistik yöresi Şirince’yi gezerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Kendilerine tatil imkânı sağlayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkürlerini ileten vatandaşlar, kamp süresi boyunca yanlarında olan Maltepe Belediyesi personeline de ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

“BİZİM İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSATTI”

Kas hastası olan ve tekerlekli sandalye ile hayatını sürdüren oğlu Şevki Genç ile kampa katılan baba İlyas Genç bol bol yüzdüklerini söyledi. Genç, “Oğlum kas hastası olduğu için ona iyi geliyor. Havuzda fizik hareketleri yaptık. Bizim için inanılmaz bir fırsattı. Maltepe Belediyemize ve Başkanımız Ali Kılıç‘a çok teşekkür ederiz. Hasta sahibi aileler için gerçekten bize verilebilecek en güzel hediye. Zaten imkânımız yok, bizim buralara gelme şansımız hiç yok” diye konuşurken, kas hastası genç ise “Çok iyiydi tatil, havuzda yüzdüm” şeklinde konuştu. Otizmli kızıyla birlikte tatile gelen Neşe Küçük ise ilk defa böyle bir tatile geldiklerini söyleyerek, “Her şey çok güzeldi. Başkanımızdan bu aktivitelerin devamını istiyoruz. Engelli ailelere sunduğu bu güzel imkân için teşekkür ederiz” dedi.

Reklamı Geç