MALTEPELİLER ‘SESLER VE RENKLERLE’ BULUŞTU..

MALTEPELİLER ‘SESLER VE RENKLERLE’ BULUŞTU..

İlk resim sergilerini Maltepe’de açan Ahmet Aslan ve Kemal Dinç, ardından düzenlenen konserle hayranlarına muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı.

maltepe sesler 4Ünlü sanatçılar Ahmet Aslan ve Kemal Dinç, ilk kez resim çalışmalarını da sergiledikleri “Sesler ve Renkler” adını verdikleri sergi ve konserle, Maltepelilerle buluştu. Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) gerçekleştirilen serginin açılışına Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, eşi Çiğdem Kılıç, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner ve çok sayıda davetli katıldı. Serginin açılışını yapan Başkan Ali Kılıç, “Bu iki müzisyen ve ressam arkadaşımız, Anadolu’nun sesini, Anadolu’nun müziğini, Aşık Veyselleri, Davut Sularileri, Mahzunileri çalışmalarıyla evrenselliğe taşıdı. İlk sergilerini de Maltepe’de açarak bizi gururlandırdılar” dedi.

maltepe sesler 3“SESSİZ ÇIĞLIKLARIN SESİ…”

İki müzisyenin bağlamanın tellerinde Anadolu’nun hümanist değerlerini verdikleri kurslar, yaptıkları çalışmalar ile dünyaya duyurduklarını ifade ederek konuşmasını sürdüren Kılıç, şunları söyledi: “Edirne’den Kars’a kadar sessizlerin sesi, sessiz çığlıkların taşıyıcısı olan, Cemal Süreyyaları, Nazımları bir potada buluşturan bu arkadaşlarımız, bu memleketin kültürünü nakış nakış işledi. Maltepe’deki bu sergiyi gezerken mutlaka eleştirel bakış açınızla gezin, ilçemizin kapılarını dünyaya, dünya kültürlerine açarak önemli adımlar atıyor ve birlikte gelişiyoruz.”

maltepe sesler 1SERGİ SONRASI MUHTEŞEM KONSER

Kılıç’tan sonra söz alan Ahmet Aslan ve Kemal Dinç de, “Biz de ilk kez sergimizi Maltepe’de açmanın onurunu yaşıyoruz. Ayrı şehirlerde ve kıtalarda çalışmalar yapıyoruz, özellikle Avustralya’da da bu çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün burada gördüğünüz çalışmalarımızın bir kısmı. Aslında ikimiz de müzikte profesyoneliz ancak resmi de bir tatmin aracı olarak gördük. Fakat giderek ona da aşık olduk ve böylesi çalışmalar ortaya çıktı. Bugün buraya katılıp bizi onurlandıran herkese, en başta Maltepe Belediyesi’ne ve Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu. İkiliye, Maltepe Belediyesi Cam ve Seramik Atölyesi’nde hazırlanan işlemeli tabaklar hediye edilirken, serginin açılışı ve kokteyl sonrası, Ahmet Aslan ve Kemal Dinç ikilisi, resim çalışmalarından da izler içeren muhteşem bir konsere imza attı.

maltepe sesler 2

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM