Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MALTEPELİ’NİN UMUDU M’EXPO ÖDÜLLERİ TOPLUYOR..

Maltepe Belediyesi’nin 25 bin

Maltepe Belediyesi’nin 25 bin kişiye istihdam sağlayacak Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M’Expo) projesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği Yerel Yönetim Ödülleri töreninde istihdam dalında ödüle layık görüldü. Ödülünü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun elinden alan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, salondan büyük alkış aldı.

mekxpo odul 3Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin (SODEM) Seferihisar’da 12-13 Mart tarihlerinde düzenlediği Yerel Yönetim Ödülleri toplantısı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Seferihisar Belediye Başkanı ve SODEM Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında yapılan ve Sığacık Euphoria Aegean Resort Spa Hotel’de düzenlenen ödül törenine; belde, metropol ilçe, metropol dışı ilçe ve büyükşehir olmak üzere 100 belediye 500’ün üzerinde projeyle katıldı.

mekxpo odul 4“HALKIN FİKRİNİ ALIN”

Tören öncesinde bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin son derece başarılı belediye hizmetlerinin altına imza attığını ve bunları kamuoyuna duyurmanın güzel bir tanıtım olduğunu belirterek, “Ben hatırlarım kaldırım taşı döşenirken bile kentlilerden fikir alındı. Bunun önemi yokmuş gibi düşünebilir ama halk şunu düşünür ‘belediye başkanı benim düşünceme saygı gösteriyor’ der, bunu düşünür. Kentli kendisi dışındaki canlılara da saygı ister. Bu bazen biri ağaçtır, bazen bir kedidir. Bunu en çok bizimi çocuklarımız söyler, ister. Kentin kendisine değil bizimle beraber kentte yaşayan canlılara değer vermek zorundayız” dedi.

mekxpo odul 225 BİN KİŞİYE İSTİHDAM: M’EXPO

Konuşmalar sonrası ödül törenine geçilirken, Maltepe Belediyesi’nin 25 bin kişiye istihdam sağlayacak Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M’Expo) projesi istihdam dalında ödüle layık görüldü. Ödülünü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun elinden alan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, salondan büyük alkış aldı.

mekxpo odul 5Kısa adı M’Expo Center olan ve 900 milyon avroya mal olacağı hesaplanan Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi yaklaşık 1 milyon metrekare alana sahip olacak ve tamamlandığında 25 bin kişiye istihdam sağlayacak. M’Expo Center, üç aşamada tamamlanacak. Öncelikle projenin ilk etabının tamamlanmasıyla 100 bin metrekarelik kapalı bir alan hizmete sokulacak. Daha sonra kapasite sırasıyla 150 bin ve 200 bin metrekare kapalı alana kadar yükseltilecek. Yılda yaklaşık 200’den fazla fuara ev sahipliği yapması öngörülen M’Expo Center, Asya ile Avrupa arasındaki en önemli fuar merkezlerinden biri olacak.

mekxpo odul 1Fuara iş dünyasından yıllık 20 binden fazla insan geleceği varsayılıyor. M’Expo Center, Maltepe’nin yeşil ve mavisini yok etmeyecek, aksine tam anlamıyla Türkiye’nin ve bölgenin ilk ve tek yeşil fuar ve kongre alanı olacak. Projenin en dikkat çeken özelliğiyse, çevreci şekilde inşa edilecek olması zaten. Fuarın yapımında güneş enerjisi ile aydınlatma ve çevreyle uyumlu inşaat malzemeleri kullanılacak. Ayrıca merkezde, fuar ve ticari alanların dışında, sosyal, kültürel ve sportif etkinlik alanları, gezi parkurları, kültür-sanat etkinliklerinin yapılacağı alanlar da olacak.

Reklamı Geç