Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MANAV, YÖRÜK, MUHACİR VE TÜRKMEN BOYLARI KONFEDERASYON KARARI ALDI

Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren

Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren Manav, Yörük, Muhacir ve Türkmen Federasyonları, Manav Yörük Muhacir Türkmen Boyları Dernekleri Federasyonu ev sahipliğinde İnegöl’de buluştu.

Federasyon Başkanı İsmail Kösen ve yönetim kurulu ev sahipliğindeki programa; Kocaeli Manav Kültürü Dernekler Federasyonu Başkanı Şükrü Başaran ve yönetimi, Şile Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Hilmi Eren ve yönetimi, Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin Şirin ve yönetimi ve federasyonlara destek veren iş adamları ve bölge STK kuruluşları katılım sağladı.

İnegöl’ün fatihi Turgut Alp türbesi ziyareti ile başlayan program, İnegöl Tarihi Ortaköy Kervansarayı’nda akşam yemeği ve toplantı ile devam etti. Sonrasında şehir merkezinde Manav Yörük Muhacir Türkmen Boyları Dernekleri Federasyonu binası ziyaret edilerek, Manav, Yörük, Muhacir ve Türkmen Boylarına ait kültür ve bu kültürün gelecek kuşaklara anlatma ve aktarılması, geleceğe yön verme, gelenek ve kültürel unsurları ön plana çıkartacak kararlar alındı.

Manav, Yörük, Muhacir ve Türkmen Boylarına ait federasyon, dernek ve iş adamları katılımı ile gerçekleştirilen bu geniş katılımlı toplantıların kurumsal bir yapıya kavuşturulması için üst kuruluş Konfederasyon çalışmalarının başlatılma kararı alındı ve bir sonraki toplantı yeri Sakarya olarak belirlendi.

Manav Yörük Muhacir Türkmen Boyları Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Kösen kapanış konuşmasında, böyle bir bölge toplantısına ev sahipliği yapmaktan federasyon yönetim kurulu olarak onur duyduklarını belirterek, gelecek kuşaklara sürdürülebilirliği için her daim hep birlikte çalışmaya söz veriyoruz sözleriyle tüm katılımcılara teşekkür etti.

Reklamı Geç