Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEHMET YILDIZ; “ESNAFIMIZIN EMANETİNİ EN İYİ ŞEKİLDE TAŞIYORUZ”

2015 yılı mali genel

2015 yılı mali genel kurulunda güven tazeleyen Ümraniye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Özdil, “615 bin lira kar yaptığımız dönem sonunda vadeli hesapta 2 trilyon 250 bin lira esnafımızın parası var. Emanetinize en iyi şekilde sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

umraniye esnaf kefalet genel kurul 5Geçtiğimiz hafta 2015 yılı mali genel kurulunu Şark Düğün Salonu’nda gerçekleştiren Ümraniye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi, geçmiş yılı oy birliği ile onadı. Birlik Başkanı Temel Çoruh’un divan başkanlığı yaptığı kongreye; Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil, Üsküdar Dudullu Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Zihni Teke, Ümraniye Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Resul Taşcı, Marangozlar Odası Başkanı Suat Yazıcı, Şoförler Odası Başkanı Nezih Mert, Kartal, Ümraniye Halkbankası Müdürü Rasim Karaağaç, Maltepe, Pendik ve diğer bir çok ilçenin esnaf kuruluşu başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

umraniye esnaf kefalet genel kurul 1Genel kurulda esnafa hitap eden Başkan Mehmet Yıldız; “Görev yaptığımız bu kurumda hiç kimseyi kırmadan, dökmeden ve üyelerimizin haklarını koruyarak idare etmeye çalışıyoruz. Her kuruşuna sahip çıktığımız esnafımızın emanetini en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz” dedi. 2015 yılında esnafa yakışır bir şekilde Kooperatif merkezini yenilediklerini kaydeden Yıldız; “Evinizin sıcaklığında bir Kooperatif merkezi yaptık ve kapılarımız herkese sonuna kadar açıktır” dedi.

umraniye esnaf kefalet genel kurul 9Kooperatifin vadeli hesabında 2 trilyon 250 bin lira esnafın parası olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Yıldız; “Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2015 yılında da güzel bir dönem geçirdik. Esnafımızın yararına olan tüm harcamalarda cömertçe davranmamıza rağmen dönem sonunda 615 bin lira kar yapmışız ve esnaf başına 150 bin liraya varan krediler dağıtmaya devam ediyoruz. Bankaların esnafımızı küçük gördüğü bir zamanda bizim bu kredilerimiz cansuyu olmakta ve esnafın ticaretine büyük katkılar sağlamaktadır” dedi.

umraniye esnaf kefalet genel kurul 3RESUL TAŞCI, ‘BAKKALA SAHİP ÇIKIN’ UYARISINI YİNELEDİ…

Genel kurul sonundaki dilek ve temenniler kısmında söz alan Ümraniye Bakkallar Odası Başkanı Resul Taşcı, esnafa verilen krediler noktasında bankaların kılı kırk yaran prosedür işlemlerinin yarattığı sıkıntılara değindi. “Esnafın işini zorlaştırmayın kolaylaştırın” diyen Başkan Taşcı; “Başında bulunduğum bakkal esnafının durumu her geçen gün daha da içler acısı hal alıyor. Küçük esnaf yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Herkesten rica ediyorum; aman mahallemizdeki bakkalımıza ve küçük esnafımıza sahip çıkalım. Bakkal biterse esnaf kültürü yok olur” şeklinde konuştu.

umraniye esnaf kefalet genel kurul 11

umraniye esnaf kefalet genel kurul 10

umraniye esnaf kefalet genel kurul 8

umraniye esnaf kefalet genel kurul 7

umraniye esnaf kefalet genel kurul 6

umraniye esnaf kefalet genel kurul 2

umraniye esnaf kefalet genel kurul 4

Reklamı Geç