Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MERKEZ MAHALLESİ’NE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Bu haberin fotoğrafı yok

Çekmeköy Belediyesi tarafından yaptırılan ve bağışçı işadamlarının da desteğiyle yapımı tamamlanan Merkez Mahallesi 7 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı yapıldı.

merkez mahalesine yeni aile Sağlığı Merkezi1

Çekmeköy Belediyesi  ve bağışçı iş adamlarının desteğiyle hazır hale getirilen 7 No’lu Aile Sağlığı Merkezi  törenle açıldı. Çekmeköy Merkez Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi üzerinde açılan 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İstanbul Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Bayram Çiçek, AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, mecsli üyeleri, başkan yardımcıları, sağlık merkezinin yapımına katkı veren işadamları Cahit Eftekin ile Sinan Doğan ve vatandaşlar katıldı.

merkez mahalesine yeni aile Sağlığı Merkezi5

Açılışta selamlama konuşması yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ilçede yapılan yatırımlara değindi. Sağlık alanında yapılan çalışmaları anlatan Başkan Poyraz, “Eğer eğitim ve sağlık noktasında bir ihtiyaç varsa biz kendi işlerimizi öteleyelim ama bunlardan asla taviz vermeyelim. Sadece Merkez Mahallesi’nde İl Özel İdaresi’nin yaptırdığı sağlık ocağı var. Onun dışında belediye olarak tamamını biz yaptık. Bundan da gurur duyuyoruz. Buradan yararlanacak bir hastamız Allah razı olsun derse bu her şeyin ötesinde bir duadır. Bu biz yeri belediye olarak tuttuk. İçini A’dan Z’ye yaptık. Bundan sonra da eksikleri olursa inşallah biz yapacağız. Mimar Sinan’da da Aile Sağlığı Merkezi yapacağız. Yakında temelini atacağız. 15 Haziran’da altında otoparkı içinde sinema tiyatro salonu olan büyük küçük salonları olan kültür merkezimizi de Çekmeköy’ümüze  kazandıracağız,” dedi.

merkez mahalesine yeni aile Sağlığı Merkezi3

merkez mahalesine yeni aile Sağlığı Merkezi4

 

Açılışta konuşan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ise, yapılan hizmetlere dikkat çekerek, “Bizler de devlet olarak çeşitli alanlarda hizmet veriyoruz. Bunların içindeki en önemli hizmet şüphesiz ki insan sağlığına verilen hizmettir. Bugün de bir eksiğimizi daha kapatarak daha iyi bir noktaya gelme gayretindeyiz” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a ve ekibine dört beldenin birleşmesi ile kurulan bir ilçeyi İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri konumuna taşıdıkları için teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından sağlık merkezine verdikleri katkıdan dolayı hayırsever işadamları Cahit Eftekin ile Sinan Doğan’a plaket takdim edildi. Aile sağlığı merkezinin açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri daha sonra merkezi gezdi.

Reklamı Geç