Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİNİBÜSLER İSPARK’TA DEPOLANACAK..

Minibüs duraklarına kalite ve

Minibüs duraklarına kalite ve standart getiren proje kent genelinde yaygınlaşıyor. İSPARK, Avrupa ve Anadolu yakasında 11 noktada işletmeye açtığı, minibüs depolama alanlarına yenilerini ekliyor.

minibüsispr2İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK, UKOME kararı ile belirlenen noktalarda, Minibüs depolama alanları ile dağınık ve düzensiz parklanmanın önüne geçiyor. İSPARK, şehir içi trafikte ulaşımın önemli kollarından biri olan minibüs işletmeciliğinin, tek merkezden yönetilmesi ve kontrol edilmesi için de çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

minibüsispr16 bin minibüs’e standart gelecek

İSPARK, minibüs duraklarındaki düzensiz parklanmayı önlemek ve kaliteyi artırmak için başlattığı projenin kentin tüm noktalarında yaygınlaşması için fizibilite çalışmalarına devam ediyor. Birçok alanda hizmete açılan ve modern bir yapıya kavuşan duraklarda eğitimli personeller hizmet verirken denetim ve kontroller sıklıkla yapılıyor. 11 noktada 1500 araca hizmet veren İSPARK bu sayıyı 2015 yılında 30 noktada 6 bin araca çıkarmayı hedefliyor.

minibüsispr3Minibüsler Kontrol ve Denetim altında

Eğitimli personellerle hizmet ve kalite standartlarını üst seviyeye taşıyan İSPARK güler yüzlü hizmet anlayışını ön plana çıkartıyor. Araç takip sistemi (GPRS) ile minibüslerin takip edildiği izleme merkezi, güzergâh ve hız ihlali yada uzun süreli bekleme gibi durumları yakından izliyor. Sürücüleri  anında uyararak yolcu güvenliğini tehlikeye sokan durumlara müdahale ediliyor. Yolcuların farklı ödeme seçenekleriyle de minibüsleri kullanabilmeleri için İstanbulkart kullanıma alınacak. Kent genelinde planlanan İstanbulkart minibüs taşımacılığına da entegre edilecek. Yolcular toplu taşıma ve diğer ulaşım hatlarında olduğu gibi indirimli ve aktarmalı olarak yollarına devam edebilecekler. Minibüs Duraklarının kent geneline yayılması için kapsamlı çalışma yaptıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet ÇEVİK, “Minibüslerin sistemli bir işleyişe kavuşacağı depolama alanlarını da hizmete açmaya başladık. Minibüs depolama alanları ve durakları ile vatandaşlara güvenli ve zamanında bir yolculuk sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Sosyal Donatı Alanları Vatandaşların Hizmetinde

İSPARK, düzensiz minibüs duraklarını modern ve kaliteli minibüs depolama alanlarına dönüştürerek içerisinde mescit, kafeterya ve bekleme salonlarının bulunduğu tesisleri vatandaşların hizmetine sunuyor.

 

 

Reklamı Geç