Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muhtar Çelik’in gönül köprüsü “Bir Zarfın Mutluluğu” ile devam ediyor..

Görev yaptığı 5 yıl

Görev yaptığı 5 yıl boyunca ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverler arasında muazzam gönül köprüleri kurarak yardımlaşma ve dayanışmayı zirveye taşıyan Çekmeköy Sultançiftliği Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, Ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde “Bir zarfın mutluluğu” projesini yeniden başlatarak taleplere yetişmeye çalışıyor.

Yardımlaşma ve dayanışmada gerçekleştirdiği muhteşem projelerle Türkiye’ye örnek olan Çekmeköy Sultançiftliği Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, kurmaya devam ettiği gönül köprülerinde sınır tanımıyor. Sadece Sultançiftliği değil, Çekmeköy hatta İstanbul’un dört bir yanındaki mahallelere kadar uzanan Muhtar Çelik’in sosyal yardımlaşma projeleri binlerce kişi ve aileye dokunmuş durumda. “Yeni bir yola yine beraber çıkıyoruz” diyerek yeni dönem adaylığını açıklayan Çelik’in çağrılarına yönelik olumlu dönüşler de her geçen gün artmaya devam ediyor.

Muhtarlığa astığı kalp şeklindeki panoya iliştirilen renkli zarfların içerisinde yer alan ihtiyaçların hayırseverler tarafından çekilerek karşılanması projesini, “Bir zarfın mutluluğu” adıyla yeniden başlatan Muhtar Engin Çelik, Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde hayırsever dostlarını bir kez daha göreve davet ediyor. Muhtarlığı ziyaret eden hayırseverler bu panodan bir ya da daha fazla zarf çekerek hiç tanımadıkları ihtiyaçlı ailelere destek oluyor.

Bugüne kadar kendilerine destek veren tüm gönül dostlarına teşekkür eden Çelik, “Renkli zarflarımız yeniden panoya asıldı. Bu zarfların içerisinde engelli, dul, yetim ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın bizlerden talepleri yer alıyor. Bir kişiyle başlatmış olduğumuz gönül köprüsü dayanışmamız 30 bin kişiye ulaşarak adeta sel oldu. Bu dar zamanda çocuğunuzun ekmeğini paylaştınız, cebinizdeki belki de son paranızla ihtiyaç sahibi komşularınızın faturalarını ödediniz. Zor zamanda ağbi, abla, kardeş oldunuz. Her birinizden Allah razı olsun” dedi.

Muhtar Engin Çelik’in yardımlaşma ve dayanışma zincirinin en anlamlı teşekkürü ise çocuklardan geliyor. Kendisine teşekkür eden çocukların Muhtar Çelik’e kendi elleriyle ilmek ilmek işleyerek gönderdiği resimler ve şiirler muhtarlığın panosunda birer gurur abidesi olarak sergileniyor. Çelik, “İşte benim en büyük mutluluk kaynağım ve yaşama daha sıkı sarılma vesilem, sevgili yavrularımızın bana getirdiği bu teşekkür belgeleri” diyor. Çelik, bu anlamlı teşekkür belgelerinin kendisini ve hayırseverleri daha çok motive ettiğini ve yaptıklarının daha fazlasını yapmaya teşvik ettiğini sözlerine ekliyor.

Reklamı Geç