Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NASRETTİN HOCA VE BAŞKAN ÇELİKBİLEK BOĞAZA YOĞURT MAYALADI..

3. Kanlıca Yoğurt Festivali’nde Nasrettin

3. Kanlıca Yoğurt Festivali’nde Nasrettin Hoca ve Başkan Çelikbilek Boğaz’a dostluk ve barış mayası çaldı. Renkli yarışmaların yer aldığı festivalde müziğin usta ismi İlhan Şeşen şarkılarını söyledi.

Beykoz Belediyesi lezzetiyle meşhur Tarihi Kanlıca Yoğurdu’nun tanıtımı için eğlenceli yarışmaların yer aldığı 3. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’ni düzenledi. Ev hanımlarının ‘En İyi Yoğurt Yarışması’nda maharetlerini sergilediği festivalde yoğurt içinde altın bulma yarışması yapıldı. Birinci çeyrek altınla ödüllendirildi. Ödüllü yarışmalarla renklenen etkinliği izlemeye gelenlere 10 bin yoğurt ikram edildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Nasrettin Hoca’yla birlikte tekneyle açılarak Boğaz’a dostluk ve barış mayası çaldı.

Üçüncü Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Başkan yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe Müftüsü Ali Efe, başkan danışmanları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve ilçe sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Bu kültürü gelecek kuşaklara aktarmak için dopdolu bir festival hazırladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Sizlerle birlikteyiz. Boğazın güzel sularına hocamızla birlikte Kanlıca’nın Yoğurdu’nu çaldık. Boğaz’da sabah kalktığınızda yoğurt olduğunu görürseniz şaşırmayın. Olmazsa da önemli olan niyettir. Barış, sevgi, birlik ve beraberlik olsun niyetiyle çaldık. Belki boğaz yoğurt tutmayacak ama niyetlerimiz tutarsa biz daha ileriye gideceğiz.” dedi.

Kaymakam Ahmet Katırcı: “Boğazın İncisi Beykoz’da güzel bir sosyal etkinlikte birlikteyiz. Kanlıca Yoğurdu, Beykoz’un önemli bir değeridir. Yoğurdu Nasreddin Hoca ile beraber denize mayaladık. Ben hocanın doğduğu yerde doğdum, hem de görev aldım. Nasreddin Hoca’ya sordum, maya tutar mı? Yoğurt Kanlıca’dan ise kesin tutar dedi. Bu günlerde birlik olmaya çok ihtiyacımız var, bu güzel organizasyon vesile olur inşallah.” şeklinde konuştu.

Programda, Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sergilediği performansla beğeni topladı.

Reklamı Geç