Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PLAJLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran Ekipleri’nce Ramazan Bayramı’nda bin 284 vatandaş boğulmaktan kurtarıldı.

plaj3Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların temiz, nezih ve güvenli ortamlarda deniz keyfi yaşamaları için plajlarda hizmet vermeye devam ediyor. İBB İtfaiye Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 45 bin 500 metre uzunluğundaki 35 plajda 421 cankurtaran ile boğulma vakalarına karşı önlem alıyor. Toplam 177 gözetleme kulesinde denize giren vatandaşların güvenliği için çalışan cankurtaranlar, 31 Jet-Ski, 7 Kurtarma Botu, 13 ATV Aracı ile sahillerde devriye gezerek tehlike arz edecek durumlara karşı müdahalede bulunuyor.

plaj1Son 10  yılda 26 bin 220 kişi boğulmaktan kurtarıldı

2004-2014 yılları arasında Büyükşehir Belediyesi’nin cankurtaran hizmeti verdiği plajlarda boğulma tehlikesi geçiren 26 bin 220 kişi, cankurtaran ekipleri tarafından kurtarıldı. Son 3 ayda tehlike yaşayan 3 bin 258 kişiye cankurtaran ekipleri müdahale etti. İstanbulluların tatili fırsat bilerek plajlara yoğun ilgi gösterdiği 3 günlük Ramazan Bayramı süresince ise bin 284 vatandaş boğulmaktan kurtarıldı, bir vatandaş ise hayatını kaybetti.

plaj2Bayram tatilinde ilçe bazında kurtarılan kişi sayısı; Çatalca 53, Arnavutköy 233, Eyüp 23, Beykoz 129, Şile 695, Kadıköy 18, Bakırköy 22, K. Çekmece 3, Beylikdüzü 24, Silivri 84 olmak üzere toplam  1.284. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet verdiği 35 plajda, tehlike arz edebilecek durumlara karşı uyarı levhaları bulunuyor.

Plajlarda denize girilebilecek güvenli bölgeler bariyerler ile çevrilerek vatandaşların güvenli bölgelerde denize girmesi sağlanıyor. Ayrıca belirlenen güvenli alanlar dışına çıkan vatandaşlar megafon vasıtası ile devamlı uyarılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başarıyla yürüttüğü cankurtaranlık hizmeti Türkiye’ye de örnek oldu. Birçok il ve ilçe bünyesinde cankurtaran birimleri oluşturarak plajlarda hizmet vermeye başladı.

Reklamı Geç