Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

RAMAZAN’A EN ERKEN HAZIRLANAN ŞEHİR YİNE ÜSKÜDAR..

Ramazan coşkusunu yaşayamayan ve

Ramazan coşkusunu yaşayamayan ve iftarlık yemeği hazırlayamayan,yalnızlık çeken yüz binlerce insanı Ramazan’da bir araya getiren Üsküdar Belediyesi kusursuz ve aksamayan hizmet anlayışıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan’a hazır.

uskrmzhzr4RAMAZAN BOYUNCA 1 MİLYON KİŞİYE İFTAR

Üsküdar Belediyesi tarafından kurulacak 13 iftar çadırı, yapılacak sokak iftarları, sahur programları ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine götürülecek iftarlıklarla Ramazan ayı boyunca günde 30 binin üzerinde olmak üzere toplamda yaklaşık 1 milyon kişilik iftarlık dağıtılacak.

uskrmzhzr5RAMAZAN ÇADIRI SAHİLDEKİ YERİNİ ALDI

Üsküdar Belediyesi yaklaşan Ramazan öncesi sahilde iftar çadırı kurma hazırlıklarını bitirdi. Yaz aylarına denk gelen Ramazan ayı için yanları açık olarak tasarlanmış çadır yeniden kuruldu. Üsküdar’da denize sıfır şekilde kurulmuş olan Ramazan çadırlarının her yıl olduğu gibi bu kez de vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor. 250 metre uzunluğundaki çadırda bir seferde 2500 kişinin oturarak yemek yiyebileceği alanda toplamda 8 bin kişi aynı anda  iftar yapma imkanı bulacak.

uskrmzhzr3HER YERDE RAMAZAN HER YERDE İFTAR

Ramazan denilince ilk akla gelen ilçelerden Üsküdar’da bu yıl da Ramazan, Üsküdar İskelesi başta olmak üzere Üsküdar’ın çeşitli mahallelerinde coşkuyla yaşanacak Ramazan boyunca iftar saatinde eve yetişemeyenler, ihtiyaç sahipleri, birliktelik ve paylaşma duygusunu yaşamak isteyenler için Üsküdar Sahili’nde kurulan iftar çadırının yanı sıra Harem Otogarı, Beşiktaş Motor İskelesi önü, Bahçelievler Mh, Ferah Mh ve  Yavuztürk  Mh (İki farklı noktada), Ünalan Mh, Zeynep Kamil Mh, Zeynep Kamil Hastanesi,  Kirazlıtepe, Cumhuriyet, Selami Ali mahallerinde her gün toplam 30 binin üzerinde kişiye Üsküdar Belediyesi tarafından iftar verilecek. Tüm bunların yanı sıra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılacağı 24 sokaktaki iftar programlarında vatandaşlarımızla bir araya gelinecek.

uskrmzhzr6ZENGİN İFTAR MENÜSÜ

Daha çok ihtiyaç sahiplerinin doyurucu ve zengin bir mönüyle iftar yapmalarını sağlamak amacıyla yıllardır sürdürülen gelenek bu yıl da bozulmadı. Çorba, bol etli nohutlu pilav, tatlı ve içecek, her akşam Üsküdarlıların iftar sofrasını süsleyecek. Yemekler, belediyenin aşevinde aşçılar tarafından yapılacak.

uskrmzhzr2ENDERUN TERAVİHLERİ CANLANIYOR

Kültür Müdürlüğü, Üsküdar İlçe Müftülüğü işbirliğiyle Ramazan ayı boyunca, unutulan İstanbul geleneği olan Enderun Teravihi ve Cumhur Müezzinliği uygulamasını hayata geçirecek. Valide-i Cedid, Ünalan Kuba, Bulgurlu Söğütlü Çayır, Kirazlıtepe ve Bahçelievler İmam Azam camilerinde programlar icra edilecek. Diğer yandan Valide-i Cedid Camii’nde Cuma ve Cumartesi günleri birbirinden seçkin davetlilerin katılacağı ‘Çınaraltı sohbetleri’ etkinlikleri düzenlenecek.

uskrmzhzr1

Reklamı Geç