Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

REFERANDUMUN ARDINDAN İKTİDAR PARTİSİNDE DEĞİŞİMİN AYAK SESLERİ..

Referandum nedeniyle bu haftaya

Referandum nedeniyle bu haftaya ertelenen İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 2016 yılı faaliyet raporunun oylandığı bugün; CHP’li meclis üyelerinin özellikle FETÖ’ye ilişkin konulardaki ısrarlı soruları üzerine Başkan Kadir Topbaş’ın bir daha aday olmayacağı yönündeki açıklamasıyla ülke gündemine oturdu…

ibb topbas 3Nisan ayı oturumlarını referandum nedeniyle bir hafta ertelemeli gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bugün oldukça hararetli geçti. Faaliyet raporunun görüşüldüğü oturumda CHP’li meclis üyelerinin özellikle FETÖ’ye ilişkin ısrarlı soruları karşısında, 3 dönemdir başkan olan Kadir Topbaş’ın bir daha aday olmayacağını açıklaması şok etkisi yarattı. Kamuoyunda bir sonraki seçimlerde Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte bir daha aday gösterilmeyecekleri konuşulan Başkan Topbaş’ın bugünkü açıklaması ülke gündemine oturdu.

ibb topbas 1CHP’li Meclis Üyesi Hakkı Sağlam, faaliyet raporunda 2016 yılında verildiği belirtilen 637 ihale ile ilgili olarak, “Sizin gibi düşünmeyen, size oy vermeyen ve hakkıyla ihale alan bir kişi var mı? Biz göremiyoruz” diye sordu. Sağlam’ın bu sorusuna, Topbaş yeniden kürsüye çıkarak yaptığı konuşmasında sert çıktı. Topbaş, “Bir ifade ki ‘Sizden olmayan kime ihale verdiniz’, bunun için yargı sürecini başlatacağım. Bunun cevabı verilecek. Bu nasıl bir itham. İhale herkese açık, herkes girer alır. Kimsenin siyasi kimliğine bakmayız, kim olduğuna bakmayız. Bu ciddi bir ithamdır. Bunu söyleyen yargı önünde kalkıp cevabını vermesi gerekir” dedi.

ibb topbas 4Sağlam’ın ardından bir diğer CHP’li Meclis üyesi Tarık Balyalı kürsüye çıktı. İBB’nin Vatan Caddesi üzerinde aldığı arsa hakkındaki iddiaları meclis kürsüsüne taşıyan Balyalı, “Belediyemizin kasasından az para çıkmasını istiyoruz. Ama Sayın Başkan ulusal basında iddia edilenlere göre, FETÖ destekçisi bir firmaya arsasını satın almak suretiyle kaynak aktarıyor. Sayın Başkandan rica ediyorum, lütfen buraya çıkıp bu FETÖ destekçisi firmaya kaynak aktardı mı, aktardıysa da gereğini yapın” dedi.

ibb topbas 2Topbaş’ın ikinci kez kürsüye gelerek yaptığı konuşmada, “Üzüldüğüm bir şey, ‘FETÖ terör örgütüne yardım ettiniz mi?’. Lafa bak ya, nasıl bir iş, nasıl bir mantık, nasıl bir ahlak bu. Söylerken vicdanın elverdi mi diye düşünüyorum. Kalbiniz asla yanıltmaz. Zannediyorum ki bunu soran kendi kalbinde bunu doğru olmadığını biliyordur” dedi. CHP’lilerin ‘Bu yol sizi nereye götürecek’ şeklindeki eleştirilerine Topbaş “İstanbul’da 3 dönemdir başkanlık yapıyorum. Bu son dönemim. Çok merak ediyorsanız, canınız çok sıkılırsa çizmelerimizi giyeriz. ve hizmet üretenin her daim yanında oluruz” diyerek karşılık verdi. Konuşmaların ardından oylanan 2016 yılı faaliyet raporu CHP’nin itirazlarına karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Reklamı Geç