Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞAHMETTİN YÜKSEL, İBB MECLİSİ’NDE GAZZE’DE YAŞANAN KATLİAMA İSYAN ETTİ..

Çekmeköy Belediye Başkan Aday

Çekmeköy Belediye Başkan Aday Adayı Şahmettin Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısında, İBB Grup Yönetimi üyesi sıfatıyla yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze’de ve Filistin genelinde gerçekleştirdiği katliamlara isyan etti. Yüksel, dünya ve Türkiye için en önemli ve acil gündemin Filistinlilere ve insanlığa karşı İsrail tarafından gerçekleştirilen soykırıma varan zalimce saldırılar olduğunu belirtti.

İnsanlığın büyük bir acı ve vicdan muhasebesi ile karşı karşıya olduğunu dile getiren Çekmeköy Belediye Başkan Aday Adayı Şahmettin Yüksel, insanlığın Gazze’de onur sınavından geçtiğini söyledi. Şahmettin Yüksel konuşmasının devamında, İsrail’in evrensel hukuk ilkelerini ve tüm insani değerleri ayaklar altına alarak, insafsızca yürüttüğü katliamlarda onbeş bini geçen çocuk, kadın, yaşlı ve sivili şehit ettiğini, yaşanan insanlık dramına karşı ise dünyada vicdanların kör ve devletlerin duyarsız kaldığını ifade etti.

Bu arada, İBB AK Parti Grubu öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası hakkında da bilgi veren Şahmettin Yüksel, toplanan 3 milyon 657 bin 718 TL’lik bağışın Kızılay’a teslim edildiğini bildirdi. Yüksel, bağış kampanyasına destek veren MHP ve İYİ Parti gruplarına da teşekkür etti.

AK Parti Grubu da Gazze İçin Tek Ses Oldu

İBB Meclisindeki Filistin lehine yapılan konuşmaların yanı sıra İBB AK Parti grubunda da Gazze’ye yönelik İsrail saldırıları konuşuldu. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin iştiraki ile toplanan İBB AK Parti Grup toplantısında, Filistin ve Gazze için yapılan konuşmalarda meclis üyeleri Filistin için tek ses ve tek yürek oldu.

Şahmettin Yüksel, burada da yaptığı konuşmada, İBB AK Parti Grubunun Filistin davasını sahiplenmeye devam edeceğinin altını çizdi. Yüksel’in konuyla ilgili sözleri şöyleydi: “Hiç kuşkusuz dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da her vesile ile tüm platformlarda sahiplendiği gibi haklı Filistin davasını sahiplenmeye, mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz.”

 Şahmettin Yüksel Aday Adaylığı Çalışmalarını Hızlandırdı

Çekmeköy seçimleri için AK Parti’den aday adaylığını ilan eden Şahmettin Yüksel, belediye çalışmalarının yanı sıra aday adaylığı çalışmalarını da hızlandırdı. Yüksel, geride kalan günlerde yüzlerce esnafı ziyaret etti, gençlerle buluştu, yaşlıları ve hastaları ziyaret etti. İnsanların hayır duaların alan Yüksel, başkan olduğunda, Çekmeköy’ün daha da iyi hizmetlere kavuşacağını ifade etti.

30’un üzerinde STK temsilcisi ve 52 kanaat önderi ile bir araya gelen Şahmettin Yüksel, 21 mahalle muhtarını da ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Şahmettin Yüksel çalışmaları hakkında bilgi verirken “Çekmeköy’e dair sözü, projesi, duası olanlarla bir ara geldik, konuştuk. İstişarelerimiz devam edecek. Bu ilgi sorumluluklarımı arttırmıştır. İnşallah beklentiler, gayrete dönüşecek ve hizmetlerin hayata geçirilmesine vesile olacaktır. Hemşerilerime teşekkür ederim” dedi.

 Cumhur İttifakı Partilerinden Şahmettin Yüksel’e Destek

Çekmeköy AK Parti ilçe teşkilatının yanı sıra ve Cumhur İttifakı partilerini de ziyaret eden Şahmettin Yüksel’e büyük bir ilgi var. İlçedeki siyasi partileri ziyaret ederek kendileri ile Çekmeköy’ün geleceği hakkında görüş alışverişinde bulunan Şahmettin Yüksel’in adaylığı bu partilerde de ilgi gördü.

Reklamı Geç