Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANCAKTEPE LALELERLE RENGARENK OLDU..

Belediye tarafından düzenlenen ve

Belediye tarafından düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşen “Sancaktepe Lale Festivali” hafta sonu düzenlenen etkinlikle başladı.

sancaklale7Kentin dört bir yanına diktiği ağaçlarla kente bambaşka bir görünüm kazandıran Sancaktepe Belediyesi, Lale Festivali ile ilçenin güzelliğine renk katmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Lale Festivali” Cumartesi günü Sevenler Kavşağı Meydan Parkı’nda yapıldı. Lalelerin rengarenk açtığı meydan parkı yapılan festivalle, birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu.

sancaklale6Sancaktepeli ailelerin yoğun ilgisiyle karşılanan programa, Ak Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, Kaymakam Feyzullah Özcan ve Ak Parti İlçe Başkanı Adil Kandemir de katılarak baharın güzelliğini binlerce kişi ile birlikte yaşadılar.

sancaklale9Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı İsmail Erdem, Lale’nin kültürümüzde farklı bir yeri olduğunu, lale soğanını Orta Asya steplerinden Anadolu’ya ecdadımızın getirdiğini belirterek, sözlü ve yazılı edebiyatımızda olsun, musikimizde, görsel sanatlarımızda olsun, işlenen lale motifinin aynı zamanda İstanbul ve baharın da simgesi olduğunu söyledi.

sancaklale3aşkan  Erdem; “Doğal güzellikleriyle Sancaktepe, İstanbul’da baharın en güzel yaşandığı bölgelerden birisidir. Baharın getirdiği canlılığın, ortaya çıkan renk şöleninin, ahengin ve eşsiz manzaranın seyrine Sancaktepe’de doyum olmaz. Bahar kentidir Sancaktepe. Biz de Sancaktepe’de bahar coşkusunu doya doya yaşamak için bu festivali düzenlemeyi uygun gördük” dedi.

sancaklale2Erdem, festival kapsamında Sancaktepe Belediyesi olarak, Safa Tepesi, Ortadağ, Samandıra göleti, Paşaköy ve Kent Park olmak üzere ilçenin bir çok noktasına 600 bin adet lale dikildiğini sözlerine ekledi.

sancaklale5Renkli görüntülerin yer aldığı etkinlikte, Genç Gelecek Kulübü Korosu İstanbul Şarkılarından Yangın Var, Kâtibim, Bir Dalda İki Kiraz gibi eserleri seslendirdi. Genç Gelecek Fotoğrafçılık Kulübü “Pinhole’’ çalışması kapsamında Sancaktepe hatırası fotoğraf çekimi yaptı. Ayrıca, Animasyon Ekibi, Tahta Bacak, Yüz Boyamacılar, Şişme Animatörler katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Gösteriler sonrası şenliğe gelen vatandaşlara lale hediye edildi.

sancaklale4

sancaklale1

 

Reklamı Geç