Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANCAKTEPE’DE ALTIN KEMER RECEP KARA’NIN..

Günlerdir güreş severler tarafından

Günlerdir güreş severler tarafından merakla beklenen 22.Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri, görkemli bir organizasyonla gerçekleştirildi. Başpehlivanlık mücadelesinde Recep Kara  rakibi Şaban Yılmaz’ı yenerek Sancaktepe yağlı güreşlerinde üst üste ikinci kez toplamda ise dördüncü kez  altın kemerin sahibi oldu.

Haftalardır büyük bir heyecanla beklenen 22. Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri, halkın yoğun ilgisi ve ülkemizin yetiştirdiği en iyi güreşçilerin katılımıyla gerçekleşti. Sancaktepe Belediyesi tarafından büyük bir önem verilen ve özenle hazırlıkları tamamlanan organizasyon, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan yağlı güreş sporunu, halkla bir kez daha buluşturdu. Saat 11.00’da başlayan ve akşama kadar devam eden etkinlikte, ilk olarak mehteran bölüğü eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile Abdurrahman Gazi Türbesi ziyaret edildi ve Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Şölen alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunması ile devam eden töreni, yaklaşık 20 bin kişi izledi. Organizasyon, 7’den 70’e her yaştan birçok insanı ağırlayarak, görkemiyle futbol sahalarındaki coşkuyu aratmadı. Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri, yaklaşık 600 pehlivanın kıran kırana mücadelesine sahne oldu. Sancaktepe Yağlı Güreşleri, hem ulusal hem de yerel basın tarafından oldukça ilgi görerek televizyonlardan naklen yayınlandı.

Başkan Erdem, ata sporuna desteklerini sürdüreceklerini belirtti

Organizasyona ev sahipliği yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, tarihi ata sporuna ayrı bir önem verdiklerini ifade ederek: “Sancaktepe Belediyesi olarak Ata sporumuz güreşe destek ve ayrı bir önem veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Sancaktepe er meydanında kol bağlayan pehlivanlarımızın atalarına layık olacak bir şekilde ve centilmence mücadele edeceklerinden asla şüphem yok. Tüm koç yiğitlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.  Yağlı Güreşlerin bir kültür mirası olarak ele aldığını ve tanıtılması için çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Erdem: “Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri korunması ve yaşatılmasında sorumluluğu olan kişi ve kurumların işbirliğiyle yürütülen çalışmalar, yağlı güreşimizin tanıtılması ve kuşaktan kuşağa aktarımına yönelik çok önemli bir görevi yerine getiriyor ” dedi.

Recep Kara, Sancaktepe’de dördüncü kez zafere ulaştı.

Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizin önde pehlivanları ve başpehlivanları katıldı. Finalde Şaban Yılmaz’ı çekişme içinde geçen mücadelenin sonunda  yenen  Sancaktepe yağlı güreşlerinin ebedi altın kemer sahibi Recep Kara dördüncü  kez altın kemerin sahibi oldu.Şaban Yılmaz’ın ikinci olduğu yağlı güreşlerde kulübümüz adına güreşen Sancaktepe Belediyespor antrenörü Serhat Balcı ve Ali Rıza Kaya ise Bronz kemerin sahibi oldular.

 

Reklamı Geç