Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANCAKTEPELİ HANIMLAR MESLEK SAHİBİ OLMAYA DEVAM EDİYOR..

Sancaktepe Belediyesi Nene Hatun

Sancaktepe Belediyesi Nene Hatun Sanat ve Meslek Edindirme Kursu’nda eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, Belediye Başkanı İsmail Erdem’in de katıldığı törenle sertifikalarına kavuştu.

İş-Kur desteği ve Halk Eğitim işbirliği ile oluşturulan sanat ve meslek edindirme merkezinde eğitim gören Sancaktepeli kursiyerler, açılan kurslar sayesinde boş vakitlerini değerlendirerek bir meslek sahibi oldu. Yeni mesleklerine kavuşan 150 kişi, sertifika almaya hak kazandı. Aşçılık, kuaför, çeyiz ürünleri hazırlama, giyim kursu gibi alanlarda eğitim gören kursiyerlere sertifikalarını  Belediye Başkanı İsmail Erdem vererek  tebrik etti.

Sertifika töreni öncesi konuşma yapan Başkan İsmail Erdem, “El emeği göz nuru bir tarafı ile kabiliyetimizi konuşturuyoruz. Heveslerimiz istikametinde büyük bir heyecanla yola çıkmıştık bu kur merkezimizi açarken demiştik ki kadınlarımızı bir tarafı ile sosyal hayatın içerisine çekelim. Bir tarafıyla da kabiliyetlerine, yeteneklerine göre mesleki birikimleri kazanımları var olsun. Özel hayatlarında iş güç sahipleri olsunlar. Müessese, dükkân açsınlar biz de bunun mutluluğunu istedik” dedi.

Başkan Erdem; “Kuruluşundan bugüne kadar hem buradaki Nene Hatun Sanat ve Merkez Edindirme Merkezi hem de Zübeyde Hanım Sanat ve Meslek Edindirme Merkezi binlere aşkın komşularımız kursiyer olarak derslere katıldılar, mezun oldular. İş kuranlar var, iş kurmasa bile buradaki becerisini kabiliyetini, buradaki kazanımlarını kendi hayatında da istifade ederek kullananlar var. Onun için kursiyer olarak katılan bütün Sancaktepeli komşularımıza şükranlarımızı sunuyoruz, kendilerini de teker teker tebrik ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı İsmail Erdem ve törene katılan konuklar tören sonrası kurdele kesimi ile açılışı yapılan sergiyi gezdi.

Reklamı Geç