Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“ŞANTAJ KOKAN YEREL MEDYACILARA DİKKAT” UYARISI!..

Merkezi Maltepe’de bulunan KLASHABER ve

Merkezi Maltepe’de bulunan KLASHABER ve MERKEZHABER Gazeteleri, internet haber sitesinden yayınladıkları ortak haberde yerel basın sektörüne ilişkin önemli uyarılarda bulundular. “Adına ‘gazete’ bile denemeyecek kadar ‘basit’ ve ‘şuursuz’ yayınlarında ortaya attıkları sözde haberlerle şantaj ve tetikçiliği kendine meslek edinen bazı yerel medyacılar son günlerde yine işbaşında. Basın meslek ilkeleriyle uzaktan yakından alakaları olmayan bu sözde yerel medyacılara karşı başta yerel yönetimler olmak üzere; siyasileri, iş dünyasını ve tüm kamuoyunu dikkatli olma noktasında önemle uyarıyoruz” denilen haberde şu ayrıntılara yer veriliyor:

yerbasuyr1Her seferinde yol ve yöntem aynı. Kulaktan dolma bilgileri, sormadan, danışmadan, araştırmadan ortaya atıp muhataplarından ‘gel anlaşalım’ daveti bekliyor. Beklenen davet gelmez ise saldırıların dozu artıyor. Kaybedecekleri bir şeyleri olmadığı ve hukuki boşlukları iyi bildikleri için; karalama ve iftiralarla kişilerin onur ve haysiyetiyle sınırsız şekilde oynayabiliyorlar. Tüm bunlar gazetecilik adı altında yapılıyor ve yapan kişi ve kişiler de hep aynı.

‘ŞANTAJCI’ VE ‘TETİKÇİ’ GAZETE DENDİĞİNDE
HERKESİN ÇOK İYİ BİLDİĞİ MALUM KİŞİLER OLDUKLARI İÇİN
ADLARINI TELAFUZ ETMEYE DAHİ GEREK YOK…

Anadolu yakasında ‘şantajcı’ ve ‘tetikçi’ yerel medya denildiği zaman hemen hemen tüm kamuoyunun aklına gelen ilk isim olan sözde yerel gazeteciler son günlerde yine işbaşında. Sözde gazetelerinde tarafsızlık ve objektiflik bir yana dursun; kulaktan dolma, yalan, iftira ve karalamalarla dolu yanlış bilgileri topluma haber diye sunmaya çalışan bu kişiler, haksız yollarla sağladıkları gelir kapıları bir bir kapandıkça daha da saldırgan olmaya başladı.

TAKTİK HEP AYNI; ANONS BAŞLIKLARLA
KURBANLARINI TUZAĞA ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR..

Bırakın gazeteciliğin 5N, 1K kuralını, habercilikle zerre ilgisi olmayan ‘Orda neler oluyor’, ‘Ayrıntılar yakında gazetemizde’ gibi başlıklarla anonslar çekip kurbanlarını şantaj tuzağına düşürmeye çalışan bu sözde yerel medya kuruluşundan toplum artık yaka silkeler hale gelmiş.

BELEDİYELERDEN SİYASETÇİLERE, İŞ DÜNYASINDAN
STK’LARA KADAR BULAŞMADIKLARI YER KALMADI..

Şantaj ve tetikçiliği kendine ilke edinen bu yayın kuruluşunun geçmiş mazisi de oldukça kabarık. Ataşehir’de belediye başkan yardımcıları, Kartal’da bir zamanlar belediye başkanı ve ailesi, Beykoz’da boğaza nazır lüks evleri bulunan varlıklı kişiler, Çekmeköy’de işadamları ve yine belediye başkan yardımcıları, Maltepe’de önceki dönem belediye başkanı ve yeni belediye başkanı, Sancaktepe’de belediye başkanı, yardımcıları ve neredeyse tüm belediye, Sultanbeyli’de hakeza belediye başkanı ve tüm ekibi, Üsküdar’da eski belediye başkanı ve yeni dönem başkanı ile görevden ayrılan basın yayın müdürü, işinde gücünde olan onlarca firma ve ticari kuruluş v.s, v.s…

Son kurbanını geçtiğimiz günlerde yine Maltepe’den seçen malum zihniyetli sözde gazeteci, uyduruk, saçma-sapan kirli bilgilerle belediyeye saldırmaya kalkıştı. Her zaman olduğu gibi Maltepe kamuoyundan karşılık bulamayan şantajcı yayıncı, beklediği daveti de alamadı.

DİĞER YEREL BASIN MENSUPLARININ
TÜMÜYLE DE KAVGALI VE DAVALILAR…

Tuzla’dan Beykoz’a, Ataşehir’den Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy, Maltepe, Kartal, Üsküdar ve Ümraniye’ye kadar hemen hemen tüm ilçelerde; ikide bir belediyelere saldıran, gerek sosyal medya hesabı gerekse yayınlarında saçma sapan sorularla ortaya bir şeyler atıp bundan nema bekleyen sözde yerel gazeteci, kendi sektöründe de tam bir bunalım ve sıkıntı yaratmış durumda. Bugüne kadar yanında çalıştırdığı kişilerin bile hakkını vermediği için mahkemelik olup çeşitli cezalar alan bu sözde yerel gazeteci, yalan yanlış bilgilerle saldırdığı onlarca meslektaşı ile de mahkemelik olmuş ve çoğundan cezalar almış durumda.

DEVLETİN RESMİ BASIN KURUMLARINA BİLE..

İlkokul diplomaları bile meçhul olan bu kişiler, bastıkları 300-500 gazete ile devletin Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ya da Basın İlan Kurumu gibi resmi kurumlarını bile kandırmaya yeltenebiliyorlar… Onlara bile şantaj yapmaya kalkışıyorlar. Ancak istediğini elde edemeyerek her seferinde avucunu yalayan sözde yerel medyacı piyasada hala gazeteciyim diye dolaşıp günü kurtarmaya çalışıyor.

SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANINA KADAR SIZIP
DAHA SONRA BUNU ÇIKAR MALZEMESİ YAPABİLİYOR…

Dost görünüp, düşmanca sızan ve kendince arşivlediği olur, olmaz doneleri günü geldiğinde şantaj malzemesi yapan bu sözde yerel medyacılar, bir yandan da siyasete bulaşmaya çalışarak siyasi bir partinin genel başkanının odasına kadar girip, daha sonrasında bunu kendine siyasi çıkar olarak kullanabiliyor. Yetmedi o genel başkanla çektirdiği iki kare fotoğrafı yerelde STK’lara pazarlayıp, adaylardan adeta rüşvete kadar çevirebiliyor.

TUZAĞA DÜŞEREK KANMAYIN, ALDANMAYIN
BARINDIRMAYIN, YOK EDİN GİTSİNLER…

Belediye başkanlarından yardımcılarına, meclis üyelerinden muhtara, Anadolu yakasında başta yerel yöneticiler olmak üzere; iş dünyası ve bir çok STK’nın başına bela olan bu yerel medyacılara karşı herkesi duyarlı ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Toplum sağlığı açısından da son derece önem taşıyan bu çağrımıza kulak verildiği takdirde; bu niyetli kişi ve kişiler barınamaz ve dolayısı ile yok olup giderek daha sağlıklı yapılara yerini bırakırlar.

Reklamı Geç