Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SARICAKAYA’DAN ÜSKÜDAR’A DOMATES, BİBER, PATLICAN..

Üsküdar Belediyesi’nin Eskişehir Sarıcakaya

Üsküdar Belediyesi’nin Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi’yle yaptığı anlaşma ile Sarıcakaya beldesinde yaşayan çiftçiler tarafından tarlasından kendi elleriyle toplanılan en taze sebze ve meyveler İstanbulluların sofralarına ulaşmaya devam ediyor.

Üsküdar’da başlatılan örnek proje sayesinde Anadolu’dan İstanbullu’nun sofrasına en taze sebze ve meyveler ulaşmaya devam ediyor. Hem çiftçilerin kazandığı hem de ihtiyaç sahibi ailelerin destek gördüğü proje sayesinde Sarıcakaya ve Üsküdar ilçeleri arasında gönül köprüsü kuruldu. Sarıcakayalı gençler tarafından gece hasadı yapılan ürünler sabahın erken saatlerinde Üsküdar’a doğru yola çıkıyor.

Taze sebze ve meyveler gün kaybı yaşamadan aynı gün içerisinde belediye tarafından dağıtımı yapılarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine kadar ulaştırılıyor. Belediye ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile yılın 12 ayı boyunca devam edecek proje sayesinde haftada iki kez 1 kasa organik ürünün dağıtımı sağlanarak vatandaşların sebze ve meyve ihtiyaçları karşılanmış olacak.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen şimdiye kadar 1500 aileye ulaşılan proje ile ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Tarlasından alıyoruz, doğrudan köylümüz kazanıyor, Üsküdarlı ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz de en tazesini, doğalını doya doya yemiş oluyor. Her gün yüzlerce hanemize kasa kasa meyve, sebze ulaştırmaya başladık. Projemiz 12 ay kesintisiz bir şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

Reklamı Geç