Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞEHİT SELİM TOPAL ER MEYDANI TEMELİ TÖRENLE ATILDI..

Fırat Kalkanı harekatı esnasında

Fırat Kalkanı harekatı esnasında El Bab’ta yürütülen operasyonda şehit düşen Şehit Selim Topal’ın adı Sancaktepe’de yapılacak er meydanında yaşatılacak. Özellikleri ile Türkiye’de bir ilk olacak er meydanının temeli törenle atıldı.  

Türkiye’de özellikleri ile bir ilk olan ve bundan sonra yapılacak olan geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri’ne ev sahipliği yapacak olan er meydanı için ilk harç, törenle atıldı. Sancaktepe Belediyesi tarafından yapımına başlanan er meydanına Fırat Kalkanı harekatında şehit olan Uzman Çavuş Selim Topal’ın adı verildi. Akpınar Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine; Kaymakam Adnan Çakıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Adil Kandemir, Belediye Başkanı İsmail Erdem, şehit Selim Topal’ın yakınları, güreş sporcuları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende yapılan duaların ardından protokol üyeleri birlikte harç butonuna basarak çalışmaları başlattı.

Ata sporu güreşin gelişmesine katkı sağlayan bir belediyecilik yaptıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Erdem, “9 yıl içerisinde spor alanında birçok hizmetler yapmış bir belediye olarak, ata sporumuzun tesisleşmesine ve gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir eserin, er meydanının temelini atıyoruz. Zeminde iki kat var, birisi otopark olarak kullanılacak, diğerinde beş tane büyük spor salonu olacak. O spor salonları içerisinde de salon sporları yapılacak. 365 gün sportif faaliyetler, antrenmanlar devam edecek. 3 tarafı kapalı tribün yaparak güzel bir tesis inşa edeceğiz. Sosyal donatı alanlarıyla birlikte buraya teşrif eden baş pehlivanlarımız  için tüm şartlar yerine getirilmiş olacak. Hem dinlenebileceği, hem müsabaka yapacağı hem vakit geçireceği bir mekan olmuş olacak. Projemizde ufak bir değişiklik yapıp hamam ve saunasını içine yaptıracağız. 25 Ağustos’ta geleneksel yağlı güreş organizasyonumuzu yapacağız. Dört ay içinde Allah nasip ederse  bitirmiş olacağız” dedi.

Temel atma törenine Recep Kara, İsmail Balaban, Serhat Balcı, Abdullah Güngör başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen altın kemerli başpehlivanları da katıldı.

Reklamı Geç