Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİPAHİ, ÇEKMEKÖY’DEKİ DOĞULU İŞADAMLARIYLA BULUŞTU..

DP Çekmeköy Belediye Başkan

DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Mehmet Akif Mahallesi Doğu-Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nde iş insanlarıyla buluştu. Doğulu iş adamlarının tam desteğini alan Sipahi,”Taşdelen Belediye Başkanlığı döneminde yaptığım güzel işler, gelecekte yapacaklarımın teminatıdır” dedi.

Mehmet Akif Mahallesi Doğu-Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin davetlisi olarak katıldığı toplantıda vatandaşı ekonomik olarak rahatlatmak için birçok projelerinin olduğunu belirten Sipahi,” Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ben anlayışı yok. Biz varız.  Belediye başkanı olduğumda ‘Çekmeköy cebimde, başkan emrimde’ projemizle isteği ve talebi olan bütün vatandaşlarımız, bana ve çalışma arkadaşlarımıza anında ulaşabilecek. Ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağım.

Ev sahibi rahat, kiracıya hayat’ En büyük projemiz ise ‘Ev sahibi rahat, kiracıya hayat’ projemiz. Kiranın 6 ayı belediyeden olacak. 6 ayı da kiracıdan olacak. Vatandaşın nefes almasını sağlayacağız.  Belediyenin yıllık 280 milyon TL bütçesinden yapacağım 3 milyon TL’lik kira yardımı bizleri batırmaz. Bu bütçe zaten Çekmeköy halkına ait. Üçüncü projemiz, ‘Atölye evimde, para cebimde’ projemizle de ev hanımlarını iş sahibi yapacağız. Ev hanımları bu sayede ev bütçesine katkıda bulunacak. Gençlere ve çocuklara da eğitim, spor ile sanat alanında eğitim verecek merkezler kuracağız. Çocuklarımızın hangi alana yatkınlığı varsa destekleyeceğiz ve yanında olacağız. Halk, çocuklarımızı bize emanet edecek biz de onları yetiştireceğiz. Anneler de çocukları bize emanet iken ev işlerini rahatça yapabilecek. Başka ilçelerde olan ama bizim özlem duyduğumuz gençlik merkezi, spor salonları, sinema ve kültür alanları da önceliğimiz olacak.

11 yıl önce elektrik kablolarını yerin altına aldı: Alt yapı ve üst yapı olarak ne eksik varsa onları da yapacak güce sahibiz. Bizim yaptığımızın üzerine taş bile koymadı gelen başkanlar. Sizler de bunu biliyorsunuz. Bu düzene son verin, Çekmeköy yerinde saymasın.  Derneğinizin değerli başkanı Hacı Genç, beni ve çalışmalarımı Taşdelen Belediye Başkanlığım döneminden bilir.  İstanbul’un sokak ve caddelerinde  hala elektrik kabloları direklere bağlı. Oysa ki biz bu olayı 2008 yılında Taşdelen’de çözdük. O dönemde elektrik tellerini yerin altına aldıran bir belediye başkanı olarak karşınızdayım. Geçmişte Taşdelen’de yaptıklarım, gelecekte yapacağım çalışmaların teminatıdır.

Vatandaşın imar sorunu da önceliğimiz olacak.  Herkese eşit ve adil imar da prensiplerimiz arasında yer alacak. Projelerimizden biri de Çekmeköy’de yaşayan insanlara iş alanı yaratmak olacak. Seçimi kazandığımızda  belediye başkanı da üyeler de yerli ve milli olacak” dedi.

Şahinbey Caddesine, Bağdat Caddesi modeli: Hüseyin Avni Sipahi’nin açıklamalarının ardından dernek başkanı Hacı Genç de bir konuşma yaptı. Sipahi’yi Taşdelen Belediye Başkanlığı dönemindeki çalışmalardan takdir ettiklerini belirten Genç şöyle konuştu:”Şahinbey Caddesi’nin bir Bağdat Caddesi gibi olmasını istiyoruz. Bunun da Sipahi başkanın projeleri arasında olduğunu biliyoruz. Davetimize katılıp bizleri şereflendirdiği için kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Reklamı Geç