Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİPAHİ HOLLANDA İNEĞİNİ KESECEK, AK PARTİ VE CHP’Lİ ÜYELER DE YİYECEK..

Son günlerde Hollanda ile

Son günlerde Hollanda ile yaşanana kriz, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin de gündemindeydi. AK Parti ve CHP gruplarının Hollanda’yı kınayan açıklamalarının ardından söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi, tepki olarak Hollanda ineğini keseceğini söyledi. Meclis Başkanvekili Ahmet Selamet de, “Haydi bakalım kes de hepimiz gelip yiyelim” dedi.

sipahi hollanda ine2giİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumları Türkiye ve Hollanda arasında yaşanan diplomatik krizle başladı. Meclis Başkanvekili Ahmet Selamet’in yönettiği ilk oturumda söz alan AK Parti ve CHP Grupları, yaşananları kınadı. AK Parti Grubu adına söz alan Kaan Şahin “Bu saldırılara karşı dik duruşu ile Türk kadının akkadikoy.com adaletsizliğe, haksızlığa karşı duruşunu tüm dünyaya gösteren Sayın Bakanımıza en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Bu ırkçı, faşist, çağ dışı tutumun sahibi olan Hollanda hükümetini ve Rotterdam Belediyesi’ni şiddetle kınıyoruz” dedi. CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban ise CHP’nin bütün organlarıyla Hollanda hükümetinin muamelesini şiddetle kınadıklarını belirtti.

sipahi hollanda ine12giDaha sonra söz alan Çekmeköylülerin yakından tanıdığı bir isim Bağımsız Meclis Üyesi ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi ise, Hollanda’yı kınadığı açıklamasının ardından, Emirli’deki çiftliğinde bulunan Hollanda cinsi ineklerden birini keseceğini söyledi. Sipahi, “Bakanlarımızın sınır dışı edilmesini kabullenemiyorum. Emirli’de bir çiftliğim var ve bu çiftlikte Hollanda ineğim de var. Çok da güzel süt veriyor ama bundan sonra kime süt verecekse versin. Allah onları bildiği gibi yapsın” diyerek kürsüden indi. Sipahi’nin bu konuşması üzerine İBB Meclis Başkanı Ahmet Selamet, “Kes hepimizi bir çağır o zaman. Evet arkadaşlar, Hüseyin Bey ineğini kesecek biz de yiyeceğiz inşallah” dedi.

Reklamı Geç