Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SULTANBEYLİ YENİ YATIRIMLARINA TÖRENLE KAVUŞTU..

Sultanbeyli’de yeni hizmetlerin toplu

Sultanbeyli’de yeni hizmetlerin toplu açılışları ve temel atma töreni yapıldı. Kent Meydanı’na saatler öncesinden gelen Sultanbeylililer açılışı adeta mitinge dönüştürdü.

sultanbeyliyatirim2Sultanbeyli yeni yatırımlara kavuştu. Merkez Camii, Kent Meydanı Genişlemesi ve 4 Katlı Otopark’ın temeli atıldı ve birçok hizmetinde açılışı yapıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli’nin gelişimi için yeni projeler yapıldığını ve ilçenin yeni yatırımlara kavuştuğunu ifade ederek, “ Bugün Sultanbeyli’mizin geleceği için güzel çalışmaların açılışı yapılıyor, temelleri atılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilçemize yaptığı yatırımlar için teşekkür ediyorum. Sultanbeyli’de yaşayanların hayat kalitesini yükseltmek, daha yaşanılabilir bir Sultanbeyli’yi inşa etmek için, belediye olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Hükümetimizden, Başbakanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan ilçemiz için hep daha fazlasını, hep daha iyisini talep ediyoruz. Çünkü siz; hizmetin en iyisini hak ediyorsunuz” dedi.

sultanbeyliyatirim5Göreve geldiği ilk günün ardından Sultanbeyli’nin  sorunlarını çözmek için mücadele ettiğini kaydeden Başkan Keskin, “Bugün şükürler olsun birlikte hayalini kurduğumuz Sultanbeyli’ye, bir adım daha yaklaştık. Kimsenin yapılacağına inanmadığı birçok projeyi, sizlerin desteğiyle hizmete soktuk. Sultanbeyli artık TEM bağlantı yollarını, Gölet Parkı’nı, devlet hastanesini hayal olarak konuşmuyor. TEM’den her geçtiğimizde, Gölet’e gidip her dinlendiğimizde, her gezdiğimizde eski halini hatırlıyoruz. Ve ilçemizin ne kadar büyük mesafeler kat ettiğini hep birlikte gözlemliyoruz. Diğer taraftan bu yatırımlarla birlikte devlet hastanemizin ve ağız diş sağlığı merkezimizin de çalışmaları devam ediyor. İnşallah onları da sizlerin katılımı ve desteğiyle hizmete sokacağız” şeklinde konuştu.

sultanbeyliyatirim3Sultanbeyli’nin geleceği için yeni hayaller kurduğunu ifade eden Başkan Keskin, “Bugün Sultanbeyli metro hatlarını, üçüncü köprüyü, teleferiği konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ın desteğiyle metro, 2019 yılında Sultanbeyli’ye ulaşacak. Yine Sayın Başkanımızın katkılarıyla ilçemize teleferik hattı kazandırılacak. 3 kilometre uzunluğunda olması planlanan teleferik hattı, metro hatlarına entegre edilecek, metro hatlarından Gölet Parkı’na ve oradan da tarihi miras Aydos Kalesi’ne uzanacak” dedi.

İlçenin mülkiyet konusuyla ilgili de konuşan Başkan Keskin, “Hepinizin bildiği gibi 50 yıllık sorun 2/b çözüldü. Şimdi tapusunu alan vatandaşlarımız ruhsatlı olarak inşaatlarını yapmaya başladı. Bir diğer sorunumuz olan mülkiyet meselesini de çözmek için çok ciddi adımlar attık. 100 yıllık tapu sorununu çözmek için kanun hükmünde kararname çıkartılmıştı. Şimdi ise hisseli tapuların çözümünün önündeki engel geçtiğimiz ay Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen yasayla kaldırılmış oldu. Sorunlarımızı aşmaya çok yakınız. Sultanbeyli’mizi el birliğiyle zirveye çıkartmaya çok yakınız. Daha aydınlık yarınlar bizim olacak” dedi. Keskin daha sonra açılışı yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür etti.

sultanbeyliyatirim4Törende vatandaşların “Kadir Abi sen bizim her şeyimizsin” tezahüratlarıyla kürsüye gelen Başkan Kadir Topbaş, müjdelenmiş şehir İstanbul’a 11 yılda 68,5 milyar lira, Sultanbeyli’ye de 662 milyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, İstanbul’a gelen devlet adamlarının ve turistlerin şehrin gelişmesini hayranlıkla takip ettiğini söyledi. Geçmişte sıkıntılarla büyüyen Sultanbeyli’yi düzenli hale getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “Biz hep zoru başardık. Başkalarının bozduklarını yapmak hamdolsun bize düştü. İnsana ve İstanbul’a hizmet etmenin ne demek olduğunu ve karşılığının ne olacağını bilerek gece gündüz hizmet etmeye devam ediyoruz. Bir farklı Sultanbeyli ortaya çıkıyor. Şu meydan trafikten geçilmezdi. Trafiği yeraltına alarak bu güzel meydanı inşa ettik. Sultanbeyli’nin yapısını değiştiren gölet projesini gerçekleştirdik.”

Konuşmasında Sultanbeyli’ye en modern sarı otobüsleri verirken her mahalleye metro sözü verdiklerini hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, geçmişte otobüslerin gelmediği Sultanbeyli’de 3 ayrı metro hattı geleceğini müjdeledi. Yeni alacakları 400 otobüsle birlikte ilçeye gelen otobüslerin sefer sayılarını da arttıracaklarını kaydeden Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Buraya yerleşirken metro geleceğini hayal edebilir miydiniz? Her mahalleye en fazla yarım saat mesafede metro istasyonu olsun. Sultanbeyli’ye yapılacak 3 ayrı metro hattıyla buradan Üsküdar’a, Kartal’a, Kadıköy’e ve Avrupa yakasında istediğiniz yere metroyla hızlı ve konforlu bir şekilde gidebileceksiniz. Rabbimiz bu hizmetleri bize bahşetti. İnşallah 2 metro hattımızı 2019’da tamamlayacağız. Bu, çektiğiniz sıkıntıların size bir rahmet olarak dönmesidir.”

Kadir Topbaş, kürsüde konuşurken Mimar Sinan Mahallesi’ne otobüs isteyen bir vatandaşı İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci ile telefonda görüştürerek, sorunun çözülmesi talimatını verdi. Çocuklarla birlikte kurdele keserek toplu açılış törenini gerçekleştiren, daha sonra butona basarak semt camisinin temelini atan Başkan Topbaş, “Açılışını yaptığımız yatırımlar hayırlı olsun. İnşallah yakın zamanda camimizin açılışında da birlikte oluruz” dedi.

Açılışa katılan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç de yeni yatırımların hayırlı olmasını diledi ve Sultanbeyli’nin geliştiğine dikkat çekti. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de Sultanbeyli’nin Anadolu’nun mozaiği olduğunu ifade etti ve yeni hizmetlerin ilçeyi daha güzel noktalara getirdiğine dikkat çekerek yatırımlarda emeği olanlara teşekkür etti. Sultanbeyli’ye yapılacak ve ilçeden geçecek raylı sistem yatırımları şunlar: 10,9 kilometrelik Çekmeköy -Sultanbeyli Raylı Sistem Hattı, 5,5 kilometrelik Sultanbeyli – Kurtköy Raylı Sistem Hattı, 17 kilometrelik Kadıköy – Sultanbeyli Metro Hattı ve 3 kilometrelik Sultanbeyli Teleferik Hattı.

 

Reklamı Geç