Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SULTANBEYLİ’DE OKUMAYA ÖDÜL

Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın

Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi hayat geçirdiği projeyle 500 kadını farklı yazarlarla buluşturacak. Her ay bir yazarın kitabı üzerinde yapılacak yarışma sonucunda ise dereceye girenlere ödüller verilecek.

sultkit2Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi hayata geçirdiği projeyle ilçede farkındalık oluşturuyor. Kadın Meclisi öğretmen Sezen Alkan’ın katkılarıyla hazırladığı Kadın Yazarlar Kadın Okuyucularıyla Buluşuyor projesiyle 500 kadını, kadın yazarlarla buluşturacak. Tanıtımı yapılan projenin katılımcılarına Sibel Eraslan’ın Hazreti Hacer Zemzem’in Annesi kitabı verildi. Katılımcılar 1 aylık sürede kitabı okuyacak ve 13 Mayıs’ta Sibel Eraslan’ın katılımıyla yapılacak olan programda yarışmaya katılmak isteyenlere sorular sorulacak. Ödüllü olacak yarışma sonucunda dereceye gireceklere çeşitli hediyeler verilecek. Yarışmanın birincisi ise ödül olarak Umre’ye gönderilecek

sultkit1Kadın Meclisi Başkanı Gönül Çolak, projenin tanıtım programında, “Kadın Meclisi olarak kentlere, şehirlere, kadın bakışıyla, kadın dokunuşuyla farklılıklar, zenginlikler katmak istiyoruz. Özellikle kadınları hedef alan, kadınları hayatın merkezine çeken projelere çalışmalara imza atmaya çalışıyor. İlçemizin gelişmesine, her alanda mesafe kat etmesine bizde kadınlar olarak gerekli desteği verme arzusundayız. Hiç bir fark gözetmeden, ilçemizdeki tüm kadınlarımızı kucaklamaya çalışıyoruz. Toplumda kadınlarımızın daha fazla katma değer oluşturabilmesi için çaba harcıyoruz” dedi.

sultkit3Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak Sultanbeyli’de bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Çolak, “Kısa süre önce Sultanbeyli’de  görev yapan, aramızdan biri olan değerli öğretmenimiz Sezen Alkan’ın filizlendirdiği, olgunlaştırdığı ve bizim de sonuna kadar destek verdiğimiz bu proje, Sultanbeyli’de yeni güzelliklerin başlangıcı olacak.  Bilgi çağı içerisindeyken toplum olarak dünya üzerinde iyi ve güzel bir yer edinmek istiyorsak biz kadınlar okumak, düşünmek ve buna bağlı olarak tartışmak sorgulamak, yapıcı eleştiride bulunmak ve üretmek zorundayız.  Ancak bunlar gerçekleştiği zaman milletimiz gelişecek ve yeryüzünde tekrar ecdadına layık olduğu yeri alacaktır” şeklinde konuştu. Kent Konseyi Başkanı Reşat Atalar da, “Sultanbeylili kadınlar bugün bir ilke imza atıyor. Çok güzel ve anlamlı bir proje” dedi.

sultkit0Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de, “Projenin ilçemize bir farkındalık kazandıracağına inanıyorum. En iyi dostumuz olan kitabı, kitap okumayı bu projeyle umarım tüm ilçemize yayarız. Sizler yarının büyüklerini yetiştiriyorsunuz. Üzerinizdeki yük her şeyden daha fazla. O yüzden bu projeyi çok önemsiyorum” dedi. Ak Parti İlçe Başkanı ve Kent Konseyi üyesi Ali Sevinç’te yaptığı konuşmada projeye destek veren herkese teşekkür etti. Özellikle gençlere yatırım yapmanın önemine dikkat çeken Sevinç, “Gençlerimizi okuyan anneler sayesinde kötülüklerden koruyabiliriz” şeklinde konuştu. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de, Dünyanın güçlü devletlerinin okuyarak büyüdüğünü ifade ederek, “Biz bir sıçrama yapmak istiyorsak, büyük medeniyetimizi ihya etmek istiyorsak çok okumamız çok çalışmamız lazım” dedi. Özefe Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e ve projeye katılan herkese teşekkür etti.

 

Reklamı Geç