Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SURİYELİ YETİM ÇOCUKLAR ÜSKÜDAR’DA MİSAFİR EDİLDİ..

Suriye’de yıllardır süren savaş

Suriye’de yıllardır süren savaş sırasında yetim kalan çocuklar, Hatay’dan getirilerek Üsküdar Belediyesi tarafından ağırlandı.

İstanbul’un çeşitli yerlerine 3 gün boyunca düzenlenecek gezi öncesi Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yetim çocuklarla kahvaltıda bir araya geldi. Burada çocuklarla sohbet eden ve çocuklara ilgi gösteren Türkmen,  “Sizler ne yazık ki ülkenizdeki savaşın, ülkenizdeki sıkıntılı sürecin en mağdurlarısınız. Biz tabi komşular olarak, kardeşler topluluğu olarak, sizin bu sıkıntınıza, bu çare arayan halinize derman olabilmek için seferber olmuş durumdayız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet büyüklerimiz, sivil toplumlarımız, kanaat önderlerimiz, herkes kendine göre bir çaba gösteriyor, bir gayret içerisinde” dedi.

Üsküdar Belediyesi olarak da üzerlerine düşen yükümlülükleri yaptıklarını ifade eden Türkmen, “Bugün de buraya gelmenize vesile olan bir sivil toplum kuruluşumuz. Biz de Üsküdar Belediyesi olarak kuruluşumuzun yetkilileri ile buluşarak sizleri Üsküdar’da ağırlamak istedik. Böyle sıkıntılı bir süreçle tanışıyor olmanız sizin adınıza ne yazık ki büyük bir talihsizlik. Allah’tan dua ediyoruz  temenni ediyoruz ki, bu sürecin bir an önce sona ermesi, ülkenize, evinize, bahçenize, mahallenize komşularınıza geri dönmenizi arzu ederiz” şeklinde konuştu.

Başkan Türkmen, kahvaltı programının ardından çocuklara hediyeler verdi. Üsküdar Belediyesi tarafından 3 gün boyunca ağırlanacak çocuklar, İstanbul’da Kız Kulesi, Miniatürk, Boğaz gezisi, tarihi yarımada gezisi gibi etkinliklerde bulunacak.

Reklamı Geç