Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TDP’Lİ AKGÜN’DEN EYT’LİLERE DESTEK!..

TDP Genel Başkan Yardımcısı

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, iktidara geldiklerinde kısa süre içinde EYT sorununu çözeceklerinin sözünü verdi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu’nun programına katıldı. Burada konuşma yapan Akgün, daha önce EYT konusunda bir taahhütname imzalayıp Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonuna teslim ettiklerini anımsatarak, prosedürler nedeniyle bazı sorunlar yaşadıklarını söyledi.

Başkan Akgün, o taahhütle, iktidara gelmeleri durumunda EYT’lilerin tüm sorunlarını çözeceklerinin sözünü verdiklerini anlatarak, “29 Nisan da imzaladığımiz taahhütname tüm engellemelere rağmen 31 mayıs 2022 tarihin de noter huzurunda resmiyet kazandı. Biz TDP olarak diyoruzki EYT anayasal haktır. Hukuk güvenliğinin sağlanması, hukuk devletinin ön koşuludur. Yasalar çıktıkları günden sonrasını kapsar ve Bu sebeple 1999’da çıkarilan 4447 sayılı yasa geriye dönük işletilemez ve bu yasa iptal edilmeden yaratilan mağduriyetler giderilmez. Ancak biz tdp olarak sonuna kadar EYT’li kardeşlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada  yanında olacağız. Türkiye değişim Partisi olarak EYT’nin anayasal bir hak olduğunu biliyoruz. Bunca yıldır sizlere bu eziyeti, mağduriyeti yaşatanların ne kadar söz verilirse versinler bu mağduriyeti gidereceklerini düşünmüyoruz.” dedi.

Bu konuda daha önce çıkartılan yasayı hatırlatan Akgün, “O yasa iptal edilmediği sürece maalesef sizlerin mağduriyeti giderilmeyecektir. Bu iktidar 20 yılda bunu yapmadı ancak ben Türkiye değişim Partisi adına sizlerin huzurunda sizlere söz veriyorum. İktidar olduğumuzda veya herhangi bir koalisyonda yer aldığımızda bu sorunu çözeceğimizin sözünü size bir kez daha veriyoruz.” diye konuştu.

Reklamı Geç