Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TOGG’LA GEZDİ, HER KESİMDEN VATANDAŞLARLA BULUŞTU, TEMEL ATTI..

Partisinin 14 Mayıs seçim

Partisinin 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy’de bir dizi temaslarda bulunan Çevre, Şehircilik Bakanı ve Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, dolu dolu bir güne imza attı. Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İlçe Başkanı Av. Akın İlhan ve partililerle sabah ilçenin sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve site yöneticileri ile kahvaltıda buluşan Bakan Kurum, daha sonra Taşdelen merkezde vatandaşlarla biraraya geldi ve 100. Yıl Kütüphanesi’nde gençlerle sohbet etti. Yerli ve milli arabamız TOGG ile Çekmeköy’de yoğun ilgi gören Bakan Kurum öğleden sonra ise yılardır bölgenin kangren sorunu haline gelmiş olan Yenidoğan-Taşdelen trafik problemine önemli ölçüde çözüm getirecek Şile Yolu Alemdağ Köprülü Kavşak Projesi’nin temelini attı.

Çekmeköy Nikah Sarayı’nda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve site yöneticileri ile sabah kahvaltısında ilçeye yapılan yatırımlar ve kentsel dönüşüm konularına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi. Kurum, Çekmeköy’de açılışı yapılacak kavşağın müjdesini vererek, “Bugün Çekmeköy Köprülü Kavşak Projesi’nin temelini atacağız. Bu proje iki açıdan önemli. Bunlardan bir tanesi Taşdelen-Alemdağ bölgelerine dönüşler zaten yoğun bir trafiği olan Yenidoğan Kavşağı’ndan yapılıyor. Biz bu projeyle iki hat üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltarak hem zamandan hem yakıttan tasarruf edeceğiz” diye konuştu. Otopark sorunuyla ilgili de önemli bir proje başlattıklarını kaydeden Kurum, 160 milyon liralık kapalı otoparkın hizmete alınacağını açıkladı.

Bakan Kurum, Çekmeköy’deki kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili detayları da paylaşarak şöyle devam etti: “Çekmeköy’de kentsel dönüşüm projeleriyle konutları yüzde 90 civarında güvenli hale getirdik, geri kalan yüzde 8-10’luk alanda da Emlak Konut ve TOKİ eliyle yaptığımız bir proje var. Orada 25 dönümlük bir rezerv alanı projemiz var. Vatandaşlar isterlerse dairelerini rezerv alandan takas yapabilecek. Bu şekilde geriye kalan yüzde 8 alanı da dönüştürmek istiyoruz.” Kurum, İstanbul genelinde de dünya standartlarında kentsel dönüşüm yapıldığını, projelerin artarak devam edeceğini kaydetti.

Kurum, önceliklerinin deprem güvenliği olduğunu belirterek, “İstanbul’umuzda riskli tek bir yapı bırakmayacağız. Üreteceğiz, eser yapacağız. İşte bu anlayışla bayramın birinci günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Yarısı Bizden Kampanyası’nı müjdeledi. Yarısı Bizden Kampanyası çerçevesinde 500 bini Anadolu, 500 bini Avrupa Yakası’nda olmak üzere küçük uydu kentler yapacağız. Buralarda rezerv konutlar üreteceğiz. Kalan 500 bin konutun da yerinde, vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde dönüşümünü yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum “Yarısı Bizden kampanyası” ile inşa edilecek rezerv konutların, yeşil alan oranını artırıp huzurlu bir yaşam sunacağını söyledi. Yeşil alan konusuna ayrı önem verdiklerini vurgulayan Kurum, “Hedefimiz kişi başı yeşil alanı 15 metrekareye çıkarmak. Çekmeköy Millet Bahçemiz toplam 100 bin metrekare. Bugünkü yatırım değeri 187 milyon lira. İnşallah projemizi de yıl sonu bitirip Çekmeköylü kardeşlerimize armağan edeceğiz.” dedi.

Kahvaltı programının ardından gençlerle buluşan Bakan Kurum, yeni projelerle ilgili bilgi vererek, gençlerin sorularını yanıtladı. Bakan Kurum, gençlerin fikirlerine her zaman değer verdiklerini belirterek, “21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız gençlerle birlikte yol yürüdü. Attığımız her adımda gençlerimiz adına, daha güzel şehirler kurmak adına yaptığımız mücadelenin şehirlerimize yansımalarını görüyoruz. Hep bu amaç ve motivasyonla çalıştık. Seçim kaygımız olmadı daha güzel bir gelecek sunabilme kaygımız oldu” diye konuştu.

2023 sonrasının Türkiye’nin yeni yüzyılı olduğunu dile getiren Bakan Kurum, şöyle devam etti: “Yeni yüzyıl gençlerin hak sahibi olduğu bir yüzyıl olacak. Her alanda ülkemizin kendine yettiği, enerjide, sanayide bağımsız, tarımıyla, turizmiyle, istihdamıyla üreten, ihraç eden, güçlü ve büyük Türkiye olacak. Türkiye’nin yüzyılını inşa edecek olan sizlersiniz. Bizler de kardeşiniz, abiniz olarak bu mücadelede sizin yanınızdayız.”

Konuşmasının ardından gençlerle bir süre sohbet eden Bakan Kurum, daha sonra Çekmeköy Yusuf Cebir Merkez Cami’nin çevresindeki esnafı ziyaret etti.

Bakan Murat Kurum, Çekmeköy’deki son programında ise Şile Yolu Alemdağ Köprülü Kavşak Projesi’nin temelini attı. Yıllardır bölgenin adeta kangren sorunu haline gelmiş olan Yenidoğan-Taşdelen kavşağındaki trafik keşmekeşine önemli ölçüde çözüm sağlayacak olan projenin temeli dualarla atıldı ve ilk beton dökülerek çalışmaların startı verildi. Şile yolu Alemdağ köprülü üst kavşağı yılın son çeyreğinde okullar açılmadan Eylül ayı gibi bitirilerek hizmete açılması planlanıyor.

Reklamı Geç