Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TOKAT DOSTLUK GRUBU İFTARDA BİR ARAYA GELDİ..

Tüm dünyada Ramazan coşkusunun

Tüm dünyada Ramazan coşkusunun yaşandığı günlerde, Tokat Dostluk Grubu, Ramazan’da etkinlilerine bir yenisini ekledi. Sancaktepe Sosyal Yaşam Alanı’nda yapılan 300 kişilik iftar programında, ramazanın manevi havası ilahiler ve konuşmalarla Tokatlılara yaşatıldı.

tokdostiftr4İnsanların birbiriyle kaynaştığı, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun en üst düzeye çıktığı bu ayda, ramazanın manevi havası sosyal hayatta kendini hissettiriyor. Sosyal duyarlılık çalışmaları ile dikkat çeken Tokat Dostluk Grubu, hemşerilerine ramazan ayının daha huzurlu, güvenli ve mutlu geçmesinde önemli katkıda bulundu. Bunlardan bir tanesi de 4 Temmuz Cumartesi günü 300’ ü aşkın Tokatlıyı bir araya getirerek verdiği iftar yemeği oldu.

tokdostiftr2Ramazanın manevi havasını tüm Sancaktepeliye taşıma amacında olduklarını söyleyen Tokat Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Günal, bireysel ve toplumsal hayatta bu kutlu ayın tüm dünyada hissedildiğini, STK olarak kendilerinin ramazanın ruhunu örselemeyecek kültürel etkinliklere imza attıklarını söyledi. Günal, ramazanın en önemli ayağının paylaşma ve yardımlaşma olduğunun altını çizerek, ihtiyaç sahiplerine yardım etme ve eş dost ziyaretlerine önem verilmesi gerektiğini belirtti. Mustafa Günal, aynı apartmanda, aynı sokakta oturup birbirini yeterince göremeyen insanlar aynı sofrada bir araya geliyor, bu sayede bir kaynaşma zemini oluşuyor.  Ramazan ayında her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programlarımıza hemşerilerimizin yoğun ilgisi bizleri oldukça sevindiriyor’ şeklinde konuştu.

tokdostiftr3Ferdi hayatta dindarlığın, sosyal hayatta huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereket mevsimi Ramazan ayının önemine dikkat çeken Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülhamit Birışık, “Yıl içerisinde gönüllerin yumuşadığı, rahmet kapılarının açıldığı geceler, günler ve aylar vardır. İşte bunlardan biri de peygamberimizin haber verdiği Ramazan ayıdır. Bu ay, öğrenmek, anlamak ve gereklerini yerine getirmek üzere okuyan herkesin zihninde ve kalbinde farklı, kalıcı ve derin izler bırakan yeryüzünde en çok okunan Kur’an-ı Kerimin indirildiği bir aydır. Aynı zamanda nimetlerin kadrinin bilinmesine vesile olan, insanda şükran hisleri uyandırarak, yoksulların çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve maddenin esaretinden kurtararak “sabır” denilen en yüksek ahlaki bir meziyete eriştiren bir ibadet olan oruç ibadetinin farz kılındığı bir aydır” şeklinde konuştu.

tokdostiftr1Halk tarafından ve iş adamaları tarafından beğeni ile karşılan iftar programı, TDG’ inin Ramazan etkinlikleri arasında katılımcıların zihinlerinde güzel bir anı olarak yer aldı.

Reklamı Geç