Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TOKATLI HEMŞERİLER, HÜNKAR HACI BEKTAŞ-I VELİ’Yİ ZİYARET ETTİ..

Kültür ve turizm etkinlikleri

Kültür ve turizm etkinlikleri kapsamında onlarca otobüs ve bini aşkın hemşerisiyle Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli’yi ziyaret eden Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF, son derece anlamlı bir faaliyete imza attı. TOKDEF Başkanı İlhami Özel, “Gönlü bizimle olan tüm canlara teşekkür ediyorum” dedi.

Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF, onlarca otobüs ve bini aşkın hemşerisiyle Alevi Bektaşi inancının Piri Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli’yi ziyaret etti. Federasyon üyesi dernek başkanları ve yöneticileri, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda Tokatlı hemşerinin yoğun katılım gösterdiği gezi programında; Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesinde Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, müzesi, beştaşlar, delikli taş, Kadıncık Ana gibi yerler ziyaret edildi. Duaların edilip kurbanların kesildiği ziyaretlerde hemşeriler birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Gezinin son bölümünde ise Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde Hacı Bektaş-ı Veli’yi anma etkinliği düzenlendi. TOKDEF Başkan Yardımcısı Veysal Sarar’ın sunumunu yaptığı etkinlikte Alevi-Bektaşi inancında “İncinsen de incitme” diyen bir anlayışın temsilcisi Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli felsefesi ve deyişleri ile semahlar dönüldü. Gezi kapsamında Aşık Mahsuni Şerif’in de kabri ziyaret edilerek dualar edildi.

TOKDEF Başkanı İlhami Özel, yaptığı açıklamada; “Tokat İli Dernekler Federasyonu ve bileşenleri ile Pirimiz Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli ziyaretimizi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Programımıza katılan, gönlü bizimle olan, maddi manevi destek olan tüm canlara teşekkür ederim” dedi. TOKDEF olarak Hacıbektaş Belediyesi’ni de ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan İlhami Özel, “Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok adına bizi ağırlayan kıymetli Meclis Üyemiz Hüseyin Yeltürk’e misafirperverlikleri için çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Reklamı Geç