Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TRAFİĞİ KİLİTLEYEN MİNİBÜS DURAĞI YENİ YERİNE TAŞINIYOR..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve  Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle Selmani Pak Caddesi üzerinde trafiği olumsuz yönde etkileyen minibüs-dolmuş durağının 50 metre yukarı taşınmasına karar verildi.

uskmerktrk2Üsküdar merkezde yaşanan trafik keşmekeşini sonlandırmak isteyen belediye, Horhor durağının yerini değiştiriyor. Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde: “Kamuoyu yararı düşünülerek alınan bu karar sonrası; 03.03.1989 tarih ve 484 sayılı Encümen Kararı ile kamu yararına sicilinden terkini yapılmış, 24.03.1989/1522 yevmiye sayılı Tapu Sicil Müdürlüğü yazısıyla tescili olunan, 10.11.1988 tarih ve TK98/11-17 sayılı UKOME kararıyla Toplu Taşıma Durak alanı olarak düzenlenmiş; Ayrıca, Emlak İstimlak Müdürlüğümüzün 10.02.2015 tarihli yazısıyla 2600 m2’lik Üsküdar Üniversitesi’nin işgalli olarak kullanımında bulunan alanın ecrimisili sonlandırılmıştır.

uskmerktrk4Bu doğrultuda ‘Hor Hor Durağı’ olarak bilinen, özellikle iş geliş-gidiş saatlerinde vatandaşı canından bezdiren bir yoğunluk yaşanmasına yol açan minibüs-dolmuş duraklarının yerinin mevcut yerinden 50 metre kadar mesafedeki alana taşınması uygulamaya geçirilmiştir.

uskmerktrk3Ayrıca düzenleme sırasında her hangi bir ağaç kesimi söz konusu değildir. Başka yerlerdeki park ve yeşil alanlarda değerlendirilmek üzere 40 adet leylandi çit bitkisi usulüne uygun olarak sökülerek yeşil park alanlarına dikilmiştir. Bu alanın minibüs durağı olarak düzenlemesiyle birlikte özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yolcu trafiği yoğunlunun rahatlatılması amaçlanmaktadır.”

uskmerktrk5

uskmerktrk1

Reklamı Geç