Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜRİYE’NİN EN MODERN ENGELLİLER KAMPI TAMAMLANIYOR..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’nin Alacalı Köyü’nde inşa edilen İBB Engelliler Kampı’nın şantiyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Gezide Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve İBB Bürokratları da yer aldı.

Çok önemli bir proje olarak gördükleri engeliler kampının yıl sonunda tamamlanacağını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde Florya’da açtığı engelliler kampını dönemimizde mükemmel hale getirdik. Fakat yetmiyor. Bunun için Şile engelliler köyü kurma kararı aldık. Gördüğünüz 170 dönümlük arazide inşa edilen kamp hizmete alındığında, engelli vatandaşlarımızı aileleriyle birlikte bu modern köyde birer hafta misafir edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlığı, başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı dönemlerinin, yapılan hizmetlerle engelliler için yaşama tutunma dönemleri olduğunun altını çizen Kadir Topbaş, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Maalesef Cumhurbaşkanımızdan önce toplumda engeliler gozteperotary.org konusunda bir hassasiyet yoktu. Engellilere yönelik evde bakım hizmetlerinden, rehabilite merkezlerine kadar çok önemli adımlar atıldı. İBB olarak, Cumhurbaşkanımızın her alanda olduğu gibi engelliler konusunda da başlattığı çalışmaları arttırarak sürdürüyoruz. Göreve geldiğim 2004 yılından itibaren bir komisyon kurarak, yaptığımız her işin bu komisyondan engellilere uygun oluru alarak projelendirilmesini ve inşaatın da buna göre yapılmasını şartını koştuk. Yaptığımız bütün eserlerin rampalarıyla, asansörleriyle, giriş-çıkışlarıyla engellilere ve çocuklar, yaşlılar gibi diğer dezajantajlı gruplara uygun olarak yapılmasına özen gösterdik. Kimse garanti edemez ki ailesinden biri yada kendisi yarın böyle bir sıkıntı yaşamayacak.”

İBB olarak otobüs, tramvay ve metro gibi bütün toplu ulaşım araçlarını da engellilere uygun hale getirdiklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, “Bu engelli vatandaşlarımızın hayata tutunma ve bir başkalarına ihtiyaç duymadan yaşamını sürdürebilme imkanı demekti. Doğru olan hizmetlerdi, bunu yaptık. Fırsatları ortaya koyarsanız insanlar engelleri aşar. Gerçek engeller sadece zihinlerdeki bakışta oluşur” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 40 milyon liraya mal olacak Şile Engelliler Kampı’nda konaklama ve idari binaların yanı sıra, konferans ve fitnesss salonu, sergi alanı, yemekhane, kafeterya, cep sineması, at barınağı, kümes hayvanları barınağı, anfi tiyatro, çim bowling salonu, mini golf sahası, futbol, basketbol ve okçuluk sahası, tenis kortu, çocuk oyun alanları ve otopark yer alacak. Tesiste engelliler ve aileleri için her türlü spor imkanın yanı sıra atla ve evcil hayvanlarla terapi programları da uygulanacak.

Reklamı Geç