Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜRKMEN; “ÜSKÜDARLI CUMHURBAŞKANINI SEÇMEYE HAZIRIZ”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, diğer Ak Partili belediyelerle eş zamanlı , Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla basın toplantısı düzenledi. 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerin Türk halkının ilk defa kendi iradesiyle Cumhurbaşkanını seçeceğini belirten Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdarlıların ise ayrıca Üsküdarlı Cumhurbaşkanını seçecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

usktayyipdest1Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı’nın koordinasyonuyla, Ak Partili belediyeler ve ilçe başkanlıkları, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için ortaklaşa kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısına, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve Meclis üyeleri ile çok sayıda gazeteci katıldı.

usktayyipdest2İLÇE BAŞKANI AKTAŞ: “ÜSKÜDAR SEÇİME HAZIR”

Açılış konuşmasını yapan ve yoğun katılımlarından dolayı gazetecilere teşekkür eden Ak Parti İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Üsküdar olarak her yönüyle seçimlere hazır olduklarını belirterek, “Üsküdarlı bir Cumhurbaşkanını seçme noktasında bir sıkıntımız yok. Üsküdar’da en yüksek katılım ve oy oranını sağlamaya çalışıyoruz. İnanıyorum ki seçim günü akşamı da , sayın Başbakanımız ilçesine yakışır bir şekilde  seçimleri  tamamlamış olacaktır” dedi.

usktayyipdest3BAŞKAN TÜRKMEN; “İFTİRA VE ŞANTAJLA SİYASET ÜRETMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise konuşmasında, Türkiye’de 91 yılda 62 hükümet değiştiğine dikkat çekerek , “Her 1,5 yılda hükümet değişmiştir. Bu kadar hükümet değişikliğiyle istikrarı yakalamak mümkün değil. Ne yazık ki bunun sıkıntısını birlikte göğüslemek zorunda kaldık. Bu ülkenin kaderini etkileyecek, bu milletin makus tarihini değiştirecek, Menderes, Erbakan ve Özal gibi siyasi figürler çıktı. Bu dönemlerde liderlerimize içeriden ve dışarıdan gerçekleştirilen komplolar vardı.  Bu milletin güçlenmesine tahammülü olmayanlar o dönemde de boş durmadılar. Menderesin hazin sonunu biliyoruz. Rahmetli Özal’ın dönemini hatırlıyoruz. Ama Türkiye’nin huzurunu istemeyen odaklar rahat durmadı. İnsanlar bugün dahi rahmetli Erbakan’ın icraatlarını konuşuyorlar. Yani 90 yılda sadece 3 başbakandan bahsediliyor” dedi.

usktayyipdest4Türkiye’nin 2002’den bu yana kat ettiği mesafe, bu ülkenin birliğini seven herkes kabul ediyor diyen Başkan Türkmen, “Türkiye belli bir noktalara geldi. 2002 sonrasını hepimiz hatırlıyoruz. Ülke milletinin siyasete bakış açısını hepimiz biliyoruz. 2014 ekonomide siyasette, sağlıkta eğitimde,  terazinin bir tarafına 12 yılını diğer tarafına 80 yılı koyduğumuzda son 10 yılda yapılanlar daha fazladır. Sayın Başbakanımıza ve Genel Başkanımıza, ülkenin demokratikleşme adına ne kadar anlamlı adımlar atıldığını bilmelerine rağmen devamlı iftira ve şantajla siyaset üretmeye çalışıyorlar. Yapılan yerel, genel ve referandumlara bu komplolar damgasını vurmuştur. Yeni çıktığımız 30 Mart seçimleri öncesini hatırlayın. Montajlar kasetler, iftiralar yalanlar dolanlar havada uçuştu. 30 Mart sonrası ne oldu bu kaset siyaseti kesildi. Ama bu millet bu oyunu çok iyi gördü. Bugün de aynı. İnşaallah göreceğiz, kamuoyu anketlerinde bu işin ilk turda biteceği yönünde” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilk defa siyasi tarihinde  Cumhurbaşkanını kendi elleriyle seçecek oluşunu hatırlatan Başkan Hilmi Türkmen, “Bu bile başlı başına bir tarihtir. TC geleneğinde böyle bir şey yok. Bırakın tatili yaylayı köyü, hayatınızda ilk defa cumhurbaşkanına oy vereceksiniz. Bu fırsatı kaçırmamak lazım. Bir de bu fırsatı tanışan lidere anlayışa teşekkür etmemiz lazım. 90 yıl sonra bu millete kendi iradesiyle cumhurbaşkanı seçme fırsatı verilmiştir. 10 Ağustos ta Türkiye çok önemli siyasi eşiği yaşayacaktır. Bu ülkenin bu milletin kaderini değiştirecek hamleleri yapan bir liderimiz cumhurbaşkanı adayımızdır” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VİZYON BELGESİ “YENİ TÜRKİYE YOLUNDA DEMOKRATİK MÜREFFEH ÖNCÜ ÜLKE”

10 Ağustos’un Türk siyasi tarihinde yeni bir yolculuğun başladığı milat olacağını söyleyen Başkan Hilmi Türkmen, “Sayın Cumhurbaşkanı adayımızın bu yeni Türkiye vizyon demokratik müreffeh ve özgür Türkiye sloganı var. Bu yolculuğa ayrı bir misyon ve hedefle devam edilecek anlamına gelmektedir.  Adayımız, sayın başbakanımız yüzde 50’nin çok üzerinde oy alacaktık. Milletimiz, bu ülke için taşın üstüne taş koyanı başına baş tacı yapmıştır. Türkiye’de böyle bir lider olmamıştır. Milletimizin feraseti de her türlü takdirin üzerindedir. Milletimizin başarı ve huzuru ne kadar özlediğinin göstergesidir. 10 Ağustos  muazzam bir şekilde taçlandırılacaktır. Sonucu herkes az çok kabullenmiş durumdadır.

Artık Ak Parti’de başbakan, genel başkan kim olur tartışması başlamıştır. Her türlü siyasi kimliğimizi bir tarafa bırakıp TC vatandaşı olarak böyle bir siyasi liderin etrafında kenetlenmemiz ve bunu  10 Ağustos’ta göstermek zorundayız. İnşallah bu milletimiz de üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır. Bizim Üsküdar ilçe olarak Üsküdarlılar olarak bunun da ötesinde ayrı bir zenginliğimiz güzelliğimiz var. Üsküdarlı olarak daha çok çalışıp  yüksek oy oranıyla kendi adayımızı desteklememiz lazım. İnşallah bu kutlu ve başarı dolu hayat hikayemizle Üsküdar’a yeni bir sayfa açacağız. Başbakanımıza ve cumhurbaşkanımıza muazzam bir başarı beklemekteyiz” dedi.

 

Reklamı Geç