Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TUZLA GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI ORGANİK PAZARDA EKOLOJİK ÜRÜNLER..

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Ekolojik Pazarı, sağlıklı hayat ile doğal bir yaşam için özünde doğa sevgisi ve çevreye saygı olan anlayışıyla Tuzla Belediyesi Organik Ürün Çarşısı içindeki yerini alıyor.

Ev kadınlarının aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla, kendilerinin hazırladığı el emeği ürünler ile  organik ürünlerin satılacağı “Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Ekolojik Pazarı” törenle açıldı. Düzenlenen törene Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı ile birlikte Gönül Elleri Çarşısı’nın gönüllüleri katıldı. Başkan Şadi Yazıcı kurdele kesiminin ardından organik ürünleri tek tek gezerek satılacak ürünleri inceledi.

Ekolojik pazarda satılacak ürünlerden elde edilecek gelirler ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak. Ayrıca “Atıksız Yaşamdaki Rolümüz” sloganı ile plastik ürünlerden kurtulmak için tahta kaşık, doğal sabunlar, kimyasal kullanılmadan üretilen balmumu kremler ve kişisel bakım ürünleri de satışa sunulacak. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı yetkilileri tarafından Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı’ya üzerlerinde isimlerinin ilk harflerinin yazılı olduğu termos ve termos kılıfı hediye edildi.

“ÇOK GÜZEL ÜRÜNLER ELDE ETMİŞLER”

Açılış töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bugünkü çalışmanın özünde şu var, ekolojik pazarın asıl amacı doğaya ve çevreye, çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacağımız Dünya’nın daha temiz ve daha sürdürülebilir bir yaşamın oluşturulabilmesi için geri dönüşümü kolay olan ürünlerin kullanımına yönelik, onun kullandırılmasına yönelik teşvik ve üretimi konusunda bir çalışmadır. Burada ki yapılan ürünler, özellikle en çok dikkat çeken karbondioksit emisyonu ve çevreye zararı açısından plastik, alüminyum folyo ve buna benzer petrol ve petrol ürünü ile fosil yakıtlar ile taşınması, üretilmesi ve son kullanımına kadar gelen süreçlerde üretim ve tüketim aşamalarında karbondioksit emisyon ve çevreye zararlılık açısından geri dönüşü mümkün olmayan ürünlerden kurtarabilmek. Çok güzel ürünler elde etmişler. Kendilerini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Ben, eşim de dahil olmak üzere bu projede yer alan, Gönül Elleri’nde yer alan ilçemizde 26 bin aileyi takip eden ve bu tür çevre hassasiyeti duyarlılığı geliştiren tüm hanımefendilere yürekten teşekkür ediyorum. Onlar kanatsız meleklerdir” dedi.

“SİPARİŞLERE YETİŞEMEZ OLDUK”

Gönül Elleri Çarşısı’nda Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Sorumlusu olan Mine Yücedağ, “Burada ki asıl amaç sadeleşmek. İleriki nesillere çöp bırakmamak ve yeteri kadar dengeli beslenmek. Doğal beslenmek. Burada ki asıl amaç budur. Sosyal Medya’dan da satıyorduk. Siparişlere yetişemez olduk. Bununla ilgili bir çalışma yaptık” dedi.

Gönül Elleri Çarşısı’nda işletmeci olan Erkan Günay ise, “5 yıldır burada Tuzla Organik Çarşısını çalıştırıyorum. Yaklaşık 230 firma ile çalışıyoruz. Türkiye’nin her yerinden doğal ve organik ürünleri getiriyoruz ve burada sergiliyoruz” şeklinde konuştu.

Reklamı Geç