Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TUZLA’NIN 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİ ORHANLI GİŞELERİ’NDE ANILDI..

FETÖ/PDY Terör Örgütü’nün 15

FETÖ/PDY Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havaalanı’nı işgal etmeye gelen asker üniformalı teröristlere göğsünü siper eden Tuzlalı şehitler ve gaziler, çatışmanın yaşandığı TEM Orhanlı Gişeleri’nde anıldı.

FETÖ \ PDY Terör Örgütü`nün darbe girişimini püskürtmek isteyen Tuzlalı Vatandaşlar, cuntacılara TEM Otoyolu Orhanlı Gişeleri’nde göğsünü siper etti. Darbe girişiminin başladığı saatlerde Tuzla’daki konutunda bulunan Başbakan Binali Yıldırım’ın canına kastetmeyi amaçlayan, bölgede stratejik öneme sahip Sabiha Gökçen Havaalanı’nı işgal etmek isteyen hainler, gişelerde önlerine set kuran polis ve vatandaşlara kurşun yağdırdı. Yalova’da kamp yapan Hava Harp Okulu öğrencilerinin tam teçhizatlı olarak İstanbul’a girmelerini engelleyen olayda 1’i polis memuru 4 vatandaşımız şehit, 8’i polis memuru 36 vatandaşımız demokrasi gazisi oldu.

15 Temmuz Destanı’nın 1.yıldönümünde TEM Otoyolu Orhanlı Gişeleri’nde şehitler ve gaziler için anma programı düzenlendi. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun, çatışmada yaralanan demokrasi gazileri Osman Nuri Esen ve Erhan Koca ile şehit aileleri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Tuzla Müftüsü Aşır Durgun’un okuduğu dualarla şehitlerimiz ve gazilerimiz anıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, anma programında yaptığı konuşmada 15 Temmuz ruhunu unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını vurguladı. Vatan, millet ve bayrak sevdalılarının her zaman yeni destanlar yazmaya hazır olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “15 Temmuz Destanı’nın yazıldığı mekanlardan bir tanesinde sizlerle birlikteyiz. Bundan sonraüzerimize düşen görev 15 Temmuz ruhunu yaşatmak, asla unutmamak ve unutturmamaktır. Bundan sonra da böyle bir kalkışma yada böylesine haince bir girişimde bulunacak olanlara her zaman buralarda, bu meydanlarda, bu devletin her karış toprağında 15 Temmuz destanından daha büyük destan yazacak olan vatan, millet, bayrak sevdalılarımızın olduğunu her zaman anlatmak için bir arada bulunacağız. O gece hainler burada engellendi ve Tuzla merkezine doğru gelemediler. Burada şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Allah bir daha o günleri bize yaşatmasın. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, acil şifalar diliyorum. Allah’ım bir daha bize o günleri yaşatmasın, yaşatmaya kalkanlara da fırsat vermesin” dedi.

Kaymakam Ali Rıza Çalışır da konuşmasında her haine karşı milletimizin dimdik durmaya hazır olduğunu söyledi. Kaymakam Çalışır, “Millet olarak tarih boyunca bu aziz milletin canıyla, kanıyla,fedakarlığıylabinlerce destan yazdık, yazmaya devam ediyoruz. Bunun son örneğini de 15 Temmuz’da hep beraber yazdık. İşte bu büyük destanın yazıldığı noktalardan birisi de burası. Biz de onların hatırasını sıcak tutmak, gönlümüzden hiç çıkarmadığımız duyguları mekanın bizzat kendisinde taşımak üzere burada bulunuyoruz. Bu destanı yazan aziz şehitlerimize rahmet, onların muhterem ailelerine sabırlar, gazilerimize şifalar diliyorum. İçimizdeki hainler bitmiyor, dışarıdan gelen hainler bitmiyor, devam edecek ama bu millet 7’den 70’e kadınıyla, erkeğiyle dimdik burada. Ülkemize, milletimize yapılacak her saldırıda bir kez daha destanımız yazar, onları tarihin karanlıklarına gömeriz” şeklinde konuştu.

Reklamı Geç