Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UĞUR MUMCU MALTEPE’DE BARIŞ ŞİİRLERİYLE ANILDI

Bombalı suikast sonucu 23

Bombalı suikast sonucu 23 yıl önce yaşamını yitiren gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Maltepe’de barış şiirleriyle anıldı.  

maltepe ugur mumcu anma 2Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları Gülsen Tuncer, Metin Coşkun, Levent Ülgen, Ayşegül Alpak, Orhan Aydın, Ufuk Karakoç’un yer aldığı Nazım Oyuncuları,  “Barış Barış Barış” adlı müzikli gösteriyle Uğur Mumcu’yu andı.

maltepe ugur mumcu anma 1Müzikli gösteride usta oyuncular sahneden, “Tüm savaşlara, yıkımlara ve talana karşı barışı kışkırtmak için ülkemiz ve dünyalı ozanlarla hayata selam duruyoruz. Nazım Hikmet’ten Uğur Mumcu’ya, Pablo Neruda’dan Bertolt Brecht’e kadar ülkemize ve dünyaya iz bırakan ozanları, yazarları ve aydınlarımızı birlikte anıyoruz” mesajı verdi.

maltepe ugur mumcu anma 320. yüzyılın en etkili Alman şairi ve oyun yazarı olarak nitelendirilen Bertolt Brecht’in barış dizeleriyle başlayan gösteride, dünyaca ünlü şair ve yazarların yanı sıra Enver Gökçe, Nazım Hikmet, Yaşar Kemal’in de aralarında bulunduğu Türkiye’nin ünlü düşünür, şair ve yazarlarının barış üzerine şiirleri, usta oyuncuların güçlü yorumlarıyla hayat buldu. Gösteriye ünlü müzisyen Emin İgüs de, bağlaması eşliğinde seslendirdiği türkü ve deyişlerle eşlik etti.

Reklamı Geç