Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ULAŞIM ARAÇLARINA YAKIN OTOPARKLARA YOĞUN İLGİ VAR..

İSPARK “Park Et Devam

İSPARK “Park Et Devam Et Otoparkları” toplu ulaşım istasyonlarına yakın noktalarda yaygınlaşıyor. İstanbullu sürücüler araçlarını bu otoparklara bırakarak gidecekleri güzergaha trafik sıkışıklığına girmeden alternatif ulaşım araçlarını kullanarak devam ediyorlar.

ispark devam et 2Ulaşımda alternatif sistemleri İstanbulların hizmetine sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK vasıtasıyla bu alanlara yakın noktalarda otoparkları da devreye sokuyor. Vatandaşlar Metro, Metrobüs ve Marmaray gibi ulaşım araçlarına kısa mesafede bulunan otoparklara araçlarını bırakarak trafik yoğunluğu ve stresine girmeden yollarına devam ediyorlar. İSPARK sürücüleri bu otoparklara yönlendirerek gidecekleri mesafeye kısa zamanda ulaşmalarını teşvik ediyor. Aynı zamanda her gün 150 kilometrelik araç konvoyunun da trafikten çekilmesi sağlanıyor.

40 noktada 14 bin kapasite ile hizmet Kent genelinde araçlarını rahat bir şekilde “Park Et Devam Et” otoparklarına bırakan sürücüler trafik yoğunluğuna girmeden yollarına metro, metrobüs, marmaray, deniz taşıtı halkalitoplukonutlari.com ve toplu taşıma araçlarını kullanarak devam ediyorlar. Kadıköy Ayrılıkçeşme otoparkına aracını bırakan sürücü Marmaray’ı kullanarak Yenikapı’ya buradan da aktarma yaparak Aksaray metrosu ile Havaalanı’na aynı zamanda da Metrobüs ile Beylikdüzü’ne trafik stresi yaşamadan kısa zamanda ulaşabiliyor.

ispark devam et 3Park Et Yoluna Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Devam Et Toplu taşıma istasyonlarına yakın noktalarda düşük ücretli otopark uygulaması olan “Park et Devam Et” sisteminden yılda yaklaşık 3.5 milyon kişi yararlanıyor. Her gün yaklaşık 100 kilometre araç konvoyunun trafikten çekilmesini sağlayan proje, kent genelinde trafiğin yoğun olduğu 40 noktada 14 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veriyor. Toplu taşıma noktalarına yürüme mesafesinde olan otoparklara araçlarını bırakan sürücüler farklı ulaşım imkanlarıyla yollarına devam edebiliyorlar.

ispark yenilesme 3İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle İSPARK olarak park et devam et otoparklarını yaygınlaştırdıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut “ Sürücülerin araçlarını bu otoparklara bırakarak toplu taşıma istasyonlarını kullanmalarını sağlamak amacıyla yeni otoparkları hizmete açmaya devam edeceğiz” dedi.

Park Et Yoluna Uçakla Devam Et İSPARK’a Park Et Uçakla Devam Et projesi kapsamında uçakla seyahat edecek sürücülere güvenli ve indirimli otopark hizmeti sunuyor. İSPARK, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’na yakın mesafede park et devam et otoparklarını da hizmete açtı. Bin 250 araçlık Sabiha Gökçen P+R otoparkı ve 750 araçlık Yeşilköy P+R otoparkı vatandaşlara hizmet veriyor. Vatandaşlar her iki Havalimanı’na 10 dakika mesafedeki İSPARK otoparklarına araçlarını bırakarak istedikleri noktaya seyahat edebiliyorlar. Park Et Uçakla Devam Et” projesi kapsamında zamanında yolculuk için 15 dakikada bir ring araçları da yolculara hizmet veriyor. Proje sürücülere pek çok açıdan yarar sağlıyor…

ispark devam et 1Park Et zamanını kontrol et: Aracını Park Et Devam Et otoparklarına çeken sürücüler Metro, Metrobüs, Marmaray, İDO ve diğer toplu taşıma araçları ile gideceği yere en kısa sürede ulaşıyor.

Park Et tasarruf et: Sürücüler saatlerce trafikte bekleme yapmaktan ve dolaşmaktan kurtuluyor. Daha az yakıt kullanarak ekonomik kazanım sağlıyor. Park Et Devam Et projesiyle ekonomiye ayda yaklaşık 800 bin TL kazandırılıyor. Ayrıca 2016 yılında söz konusu otoparkları kullanarak toplu taşımayı kullanan sürücüler 2.3 milyon litre yakıt tasarrufu, 39.2 milyon lira km mesafe tasarrufu ve 10.3 milyon lira yakıt tasarrufu sağlandı.

Park Et Temiz hava üret: İSPARK kent genelinde hizmete açtığı Park Et Devam Et otoparkları ile karbondioksit salınımının çevreye yayılmasını azaltarak daha temiz bir çevrenin oluşmasına katkı sağlıyor. Yılda yaklaşık 150 bin ton karbondioksit salınımının çevreye yayılması engelleniyor. Sürücüler saatlerce trafikte bekleme yapmaktan ve dolaşmaktan kurtuluyor. Daha az yakıt kullanarak bütçesine katkıda bulunurken; yakıt tüketiminin azalmasıyla da ülkemize büyük bir ekonomik kazanım sağlıyor. Park Et Devam Et otoparkları ile trafiğin keşmekeşinden ve otopark arayışından kurtulan sürücüler trafik stresine maruz kalmıyor.

Reklamı Geç