Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE 3. SOSYAL MARKET VE SPOR TESİSİNE KAVUŞTU..

Ümraniye Belediyesi, Necip Fazıl

Ümraniye Belediyesi, Necip Fazıl Mahallesi Sosyal Market ve Halil İbrahim Sofrası Aşevi ile Saray Mahallesi’ndeki sosyal markete bir yenisini daha ekleyerek ilçedeki sosyal market sayısını 3’e çıkarttı. Bugün itibariyle hizmete açılan İstiklal Mahallesi Sosyal Market ve Spor Tesisi sayesinde dezavantajlı kesimlerin yüzü gülecek.

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye’deki yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ayakkabı gibi birçok ürünün bulunduğu Sosyal Marketler, hizmet vermeyi sürdürüyor. Belediye tarafından verilen ‘Sosyal Destek Kartı’ ile gönüllerince alışveriş yapan vatandaşlar, servis araçlarıyla da evlerine kadar bırakılıyorlar.

Bu kapsamda, İstiklal Mahallesi’nde modern ve işlevsel mimarisiyle dikkat çeken 3’üncü Sosyal Market ve Spor Tesisi de bugün itibariyle hizmete açıldı. Açılış törenine Başkan Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; AK Parti Milletvekili Adayı Hurşit Yıldırım,  İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti  İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu,  İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanı Yahya Sağlam ve yönetimi  Belediye Başkan Yardımcıları,  İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışı gerçekleştirilen İstiklal Mahallesi Sosyal Market ve Spor Tesisi; bodrum kat, bodrum asma kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katından oluşuyor. Toplam 3.394 metre kare kapalı alana sahip olan sosyal markette; depolama alanları, lojistik merkez, rezerv alanları, sosyal market, pilates, minder sporları (karate, güreş ve tekvando) salonu, doktor odası, soyunma odaları, bayan fitnes ve okçuluk salonu ile mehter takımı çalışma salonu bulunuyor.

Vatandaşlar bu marketlerden belediye tarafından verilen puan dolu kartlarla diledikleri gibi alışveriş yapmaya daha iyi şartlarda devam edecek.

Reklamı Geç