Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE AK PARTİ; ENVER SEDAT ÇAKIROĞLU DEDİ.

Ak Parti Genel Başkan

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da katılımı ile 5. olağan genel kurulunu yapan Ak Parti Ümraniye Teşkilatı’nda beklenen değişim gerçekleşti ve 180’e karşı 245 oy alan Enver Sedat Çakıroğlu yeni ilçe başkanı seçildi.

akumrkongrsedat1Haldun Alagaş Spor Salonu’nda 5. olağan genel kurulunu coşkulu bir havada gerçekleştiren Ak Parti Ümraniye Teşkilatı yeni ilçe başkanını seçti. Öztürk Oran’ın aday olmadığı kongrede iki liste yarıştı. Birol Hayal 180 oy alırken eski belediye başkan yardımcısı Enver Sedat Çakıroğlu 245 oyla yeni ilçe başkanı seçildi. Kongreye, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra; Milletvekilleri Belma Satır, İsmet Uçma, İl Başkanı Aziz Babuşcu, Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ak Parti ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, delegeler, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

akumrkongrsedat2İl yöneticisi Selim Temurci’nin divan başkanlığı yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Daha sonra bir konuşma yapan İlçe Başkanı Öztürk Oran, görev yaptığı süre boyunca kendisine destek veren ve yardımcı olan teşkilatına teşekkür etti. Ümraniye’de başarılı işler yaptıklarını ve kendisinden sonra yönetime gelecek yeni yönetimin de başarı çıtasını yükselteceğine inandığını ifade eden Oran, “Bu parti bir dava partisidir ve bu dava uğruna hepimiz biriz ve beraberiz” şeklinde konuştu. Ak Parti Grup Başkanı Belma Satır da Ak Parti iktidarının içerde ve dışarda yapmış olduğu reform niteliğindeki çalışmalarına değindi.

akumrkongrsedat3Belediye Başkanı Hasan Can ise Ümraniye’nin artık eski Ümraniye olmadığını ve Ak Parti’li kadrolarla ilçenin her geçen gün yeni bir cazibe merkezi haline gelmeye devam ettiğini kaydetti. Hayatın her alanında olağanüstü hizmet ve yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Can, “Yapacak daha çok işimiz var” dedi. İl Başkanı Aziz Babuşcu da, tüm ilçelerde coşku ve heyecanla geçen kongrelere değindi ve Ümraniye’deki coşku için partililere teşekkür etti. Birlik ve beraberlik mesajları veren Babuşcu, “Burada kazanan ya da kaybeden olmayacak ve sonuçta herkes birbirini kucaklayarak bu dava uğruna birlikte hizmet etmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

akumrkongrsedat6Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan kurtulmuş da bir konuşma yaparak Ak Parti iktidarı ile büyük mesafeler kaydeden Yeni Türkiye’nin 2023 yolunda emin ve kararlı adımlarla yoluna devam ettiğini ifade etti. Kongrede daha sonra İlçe Başkanı Öztürk Oran ve Belediye Başkanı Hasan Can, Numan Kurtulmuş ve Aziz Babuşcu’ya birer teşekkür plaketi ve hediye takdim etti.

akumrkongrsedat4Kongrenin sonunda ise ilçe başkanlığı seçimi vardı. Birol Hayal ve Enver Sedat Çakıroğlu’nun iki listesi yarıştı. Kongrenin kazananı ise Çakıroğlu’nun listesi oldu. Kongre sonunda bir teşekkür konuşması yapan Çakıroğlu, yine birlik ve beraberlik mesajları verdi ve her iki listenin yarışanları birlikte poz vererek Ümraniye için birliktelik görüntüsü verdi.

akumrkongrsedat12

akumrkongrsedat11

akumrkongrsedat10

akumrkongrsedat9

akumrkongrsedat8

akumrkongrsedat7

akumrkongrsedat5

 

Reklamı Geç