Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE BAKKALLAR ODASI’NIN HİJYEN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR..

İlgili yasa gereği gıda

İlgili yasa gereği gıda işkolunda hizmet veren esnafa portör muayenesi yerine hijyen eğitimi kursları düzenleyen ve bu kurslar sonucunda başarı gösterip bakanlığın sınavını geçenlere sertifikalarını törenle veren Ümraniye Bakkallar Esnaf Odası, ‘esnaf dostu’ faaliyetlerini sürdürüyor.

umrbakkalseminer5Gerçekleştirdiği çalışmalarla her zaman esnafının yanında olan Ümraniye Esnaf ve Bakkallar Odası, hizmetlerine her geçen gün yenisini ekliyor. İlgili yasa ile düzenlenen gıda işkolundaki esnafın portör muayenesi yerine hijyen eğitimi alması noktasında önemli bir görev üstlenen Bakkallar Odası, bu yöndeki çalışmalarını sürdürerek sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor. Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz hafta düzenlenen hijyen eğitim semineri sonucunda bakanlığın düzenlediği sınavı başarıyla geçen onlarca esnaf sertifika almaya hak kazandı.

umrbakkalseminer1Hijyen eğitimi semineri öncesinde bakkal esnafına seslenen Oda Başkanı Resul Taşcı, “Sizler Türk ekonomisinin bel kemiğisiniz” dedi. Küçük esnaf ve sanatkarın büyük sıkıntı içerisinde olduğunu kaydeden Başkan Taşcı, “Küçük olunmadan, büyük olunmaz. Bakkalı küçük görenler, sorunlarımızı da görmezden geliyor. Sesimizi duymak istemiyorlar. Oysa ülke ekonomisinin temel yapı taşları biz bakkal esnafıyız” şeklinde konuştu. Oda’nın da durumunun iç açıcı olmadığını kaydeden Taşcı, “Odamızın da durumu esnafımızın durumundan parlak değil. Kala kala 400 üyeye kaldık. Yeni üyelerin yapılması ve esnafın kayıt altına alınması noktasındaki çabalarımıza ve çağrılarımıza yetkililerimiz ne yazık ki kulak vermiyor” dedi.

umrbakkalseminer2Esnafın dertlerini ve sorunlarını gündeme getirdikleri zaman bunun hemen siyasi bir noktaya çekilip bir yerlere adeta servis edilerek kendileri hakkında yanlış izlenimler oluşturulmaya çalışıldığını da ifade eden Resul Taşcı, “Kim nereye, neyi anlatıp, bizi nasıl göstermeye çalışırsa çalışsın. Bizim ne siyasetle ne de başka bir durumla işimiz yok. Bizim tek bir derdimiz var; o da siz esnafımızın huzur ve mutluluğu. Bunun içinde; sizler daha verimli imkan ve şartlarda iş yapıp evinizin rızkını daha iyi şekilde sağlayana kadar bizim mücadelemiz devam edecek” dedi.

umrbakkalseminer4Seminerde daha sonra katılımcı esnafa gıda sağlığı ve temizlik kuralları ile ilgili olarak bilgilendirme yapıldı ve bilgilendirme sonucunda sınav gerçekleştirildi. Bakkallar Odası’nın hijyen eğitim seminerine Başkan Resul Taşcı’nın yanı sıra; SGM Ümraniye Müdürü Coşkun Bilgin ve ESSİAD Başkanı Necmettin Sarı ile oda yöneticileri de katıldı.

umrbakkalseminer3

Reklamı Geç