Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE BELEDİYESİ MOBİL İKRAM ARACI DEPREM BÖLGESİNDE..

Ümraniye Belediyesi ekipleri, 24
Ümraniye Belediyesi ekipleri, 24 saat boyunca bölgede depremzedelere ve arama-kurtarma çalışmalarında görev alanlara çay ve çorba ikramında bulunuyor.

Ümraniye Belediyesi, binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine neden olan; yüzyılın depremi olarak nitelendirilen felaketin ardından bölgeye birçok ekip ve ekipman sevk etti. Son teknolojik cihaz ve malzemelere sahip olan Arama-Kurtarma Ekibi, sahada yoğun ve titiz bir çalışma yürütüyor. Bugüne kadar 23 vatandaş enkaz altından sağ olarak kurtarıldı. 150 TIR da yardım malzemesinin gönderildiği bölgede vatandaşlara ikramlar da yapılıyor. Depremin hemen ardından bölgeye intikal eden Ümraniye Belediyesi Hatay’da mobil ikram aracıyla bölgede depremzedelere ve arama-kurtarma çalışmalarında görev alan ekiplere 24 saat boyunca çay ve çorba ikramında bulunuyor. Mobil ikram aracı vardiyalar halinde çalışmalarına devam edecek.

“Mobil ikram aracımızı hemen deprem bölgesine yönlendirdik”

Başkan İsmet Yıldırım yaptığı açıklamada, “Ümraniye Belediyesi olarak bölgedeki çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Bölgeye sevk ettiğimiz ekiplerimiz zamana karşı yarışıyor. Hava şartları nedeniyle zor koşullarda yürütülen çalışmalara katkı sağlamak adına mobil ikram aracımızı hemen deprem bölgesine yönlendirdik. Ekiplerimiz gece gündüz demeden, hem depremzede vatandaşlarımıza hem de arama-kurtarma ekiplerine çay ve çorba ikramında bulunuyor. Belediye olarak tüm imkânlarımızla sahada olmaya devam edeceğiz. Gün birlik olmak zamanıdır. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

Reklamı Geç