Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE ESNAF KEFALET MEHMET YILDIZ’A GÜVEN TAZELEDİ..

Hafta sonu coşkulu bir

Hafta sonu coşkulu bir katılımla olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren Ümraniye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, tek liste ile seçime giren mevcut başkan Mehmet Yıldız ve yönetimine güven oyu verdi.

umresnfkng7Ümraniye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, mevcut başkan Mehmet Yıldız ve yönetimi ile 4 yıl daha yola devam kararı verdi. Şark Düğün Salonu’ndaki kongreye yoğun katılım vardı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin divan başkanlığını Bölge Birlik Başkanı Temel Çoruh yaptı. Tek liste ile rakipsiz şekilde yeniden seçilerek güven oyu tazeleyen Başkan Mehmet Yıldız, “Oda kapılarımız da gönül kapılarımız da herkese sonuna dek açık olmaya devam edecek” dedi.

umresnfkng1Kongreye; Küçükyalı, Pendik, Tuzla, Kaynarca, Fatih ve Kadıköy gibi diğer ilçelerdeki esnaf kefalet kooperatif Başkanı Suat Yazıcı gibi pek çok esnaf temsilcisi katıldı.

umresnfkng2Geçmiş dönem faaliyet raporlarının oybirliği ile onaylandığı kongrede bir konuşma yapan Başkan Mehmet Yıldız, 1.200 ortaklı kooperatifte sadece 2014 yılında 21 milyon lira olmak üzere; Zihni Teke’nin başkanlığını yaptığı SS Üsküdar Dudullu ve Sanayi Sitesi Kooperatifiyle birlikte toplam 36 milyon lira sıcak parayı esnafa kredi olarak aktardıklarını ifade etti.

umresnfkng8Esnafa daha iyi şartlarda iş yapması için kredi verirken, görev yaptıkları kuruma 2014 yılında 466 bin lira kar yaptırdıklarını da kaydeden Mehmet Yıldız, “Kooperatifimizin geçtiğimiz yıl sonu itibarı ile 1 milyon 250 bin lira vadeli hesabı olmuştur” dedi. Emanet olarak gördükleri yetki ile kurumu en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Yıldız, “Bu kongre ile daha iyisini yapmak için sizlerden yetki, destek ve güç istiyorum” şeklinde konuştu.

umresnfkng4Kurum olarak üyelerin eğitim gören çocuklarına destek amacıyla burslar verdiklerini, Ramazan ayında iftar davetleri verip ve sosyal yardımlarda bulunduklarını ifade eden Başkan Yıldız, önümüzdeki yeni dönemde kooperatif merkezini tüm üyelerin kendilerini evinde gibi hissedecekleri modern ve çağdaş bir yer haline getireceklerini söyledi.

umresnfkng5

umresnfkng6

umresnfkng3

umresnfkng6

Reklamı Geç