Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE İÇİN TARİHİ GÜN; BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ OYBİRLİĞİ İLE KABUL ETTİ..

Ümraniye’nin Kazım Karabekir, Elmalıkent,

Ümraniye’nin Kazım Karabekir, Elmalıkent, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar ve Hekimbaşı mahallelerinde bulunan 2B arazilerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları belediyenin yoğun çabaları neticesinde büyükşehir meclisinden oy birliği ile geçti.

ümraniye planları onay 1Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibinin 2B arazileri için verdiği mücadelenin meyveleri yeşermeye başladı. Geçtiğimiz yıl ekim ayında meclis gündemine alınan 2B arazilerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinden oybirliğiyle geçti. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın müjdelediği halkalitoplukonutlari.com Kazım Karabekir, Topağacı, Dumlupınar, Hekimbaşı, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları büyükşehir meclisinden geçti ve askıya çıktı. Meclis kararının Ümraniye Belediyesi’ne gelmesiyle beraber 1/1000 ölçekli nazım imar planı hazırlanacak ve Başkan Hasan Can’ın verdiği demeçlerdeki gibi 2017’nin sonbaharında bu bölgelerde ruhsatlı inşaat yapımı başlayacak.

ümraniye planları onay 3İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, konuşmalarına başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere, tüm komisyon üyelerine teşekkür ederek başladı. Başkan Hasan Can, 2008 yılında imarsız olarak Ümraniye’ye geçen daha sonra uzlaşma yoluyla imar çıkartılan bölgeler için de meclise teşekkürlerini sunarak konuşmalarını sonlandırdı.

ümraniye planları onay 2

Reklamı Geç