Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE MEYDANI’NA BİRLİK SOFRASI..

Ümraniye Belediyesi vatandaşlara Ümraniye

Ümraniye Belediyesi vatandaşlara Ümraniye Meydanı’nda sahur programı düzenledi. Binlerce Ümraniyeli hep birlikte sahur yaptı. 

umraniye sahir 4Kardeşlik ve paylaşma duygusunu yaşatmaya ve geliştirmeye gayret gösteren Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Meydanı’nda bir sahur programı düzenledi. Geleneksel hale gelen sahur programında binlerce Ümraniyeli birlik ve beraberlik içerisinde aynı sofrayı paylaştı. Vatandaşlara, bir Osmanlı geleneği olan ‘Temcid Pilavı’ da ikram edildi. Sahur programına Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, muhtarlar, meclis üyeleri, STK temsilcileri, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

umraniye sahir 2AK Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu sahur programında bir konuşma yaptı. Çakıroğlu: “Ramazan ayı bizim hem manen hem de kültürel olarak hayatımızın içerisinde yer alan ve paylaşmayı, birlikteliği, birlikte yaşama arzularını arttıran güzel, bereketli ve rahmetli bir ay. Bu güzel sofrada bizleri buluşturan Rabbime şükrediyorum. Bu programın ev sahibi olan Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinizin Ramazanını tebrik ediyorum” dedi.

umraniye sahir 5Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da düzenlenen sahur programında bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Hasan Can: “Sahur sofralarımız geleneksel hale geldi. İftarlarımızın haddi hududu yok. İşte Ümraniye Meydanı gecenin bu saatinde, Ümraniyeliler evlerinden kalktılar ve geldiler. Hep birlikte sahur yapıyoruz. Burada farklı bir şey yapmak istiyoruz. Burada mübarek Ramazan’ın birlik, beraberlik, dirlik ve kardeşliğini vurgulamak istiyoruz. Aynı sofrada aynı ekmeği paylaşan kardeşleriz diyoruz. Rabbim bu güzellikleri daim eylesin” dedi.

umraniye sahir 1Sahur programında; birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları veren Başkan Can, “Rabbim birliğimize ve dirliğimize göz dikenlere fırsat vermesin. Bunun için mücadele eden kahramanlarımızı her daim payidar eylesin” dedi. Başkan Hasan Can son olarak, “Allah ağız tadıyla oruç tutmayı ve bayrama kavuşmayı nasip etsin” diyerek konuşmasını noktaladı. Daha sonra Hu Nefes Topluluğu sahne alarak; ilahiler, naatler ve Temcid Salası okudu.

umraniye sahir 6

umraniye sahir 7

Reklamı Geç