Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE SGM’DEN KAN BAĞIŞI..

SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik

SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi çalışanları her yıl düzenlemiş olduğu kan bağışı kampanyasını bu yıl 13.12.2017 tarihinde Türk Kızılayı Çekmeköy Şubesi ile ortaklaşa düzenledi. Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi binasında düzenlenen kan bağışı kampanyasına Ümraniye SGM personelleri ve Merkezden hizmet almaya gelen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Olkan Uzman etkinlikte yaptığı konuşmada; “Her yıl düzenli olarak Türk Kızılay’ı ile yaptığımız kan bağışı kampanyasını bu yıl Türk Kızılayı’nın misyonuna bir destek de biz olalım sloganı ile düzenlemiş bulunmaktayız. Bu vesile ile hem topluma bilinç aşılamayı hem de kan ihtiyacına bir damla da olsa katkı sağlamayı amaçladık ve bu şekilde toplumumuzda duyarlılığın artmasında bir nebze de olsa faydalı olduğumuzu düşünüyorum. Bizler Kurumumuzun ismi içinde geçen sosyal kelimesinin geçtiği her alanında yer almaya her daim çalışacağız. Bu nedenle geçen yıllarda olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da bu organizasyonları sürdürme çabası içerisinde olacağız” dedi.

Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri Hüseyin CAN’ konuşmasında; “Kızılay olarak sadece coğrafyamızda değil, dil, din, ırk farkı gözetmeksizin tüm dünyada insanlara yardım etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmamızın sonucunda son olarak Türk Kızılayı, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Avrupa Kıta Başkanı seçildi. Bu bizim dünyadaki etkinliğimizin fiili bir sonucudur. Bugün ülkemizde kan ihtiyacının %95 ini Türk Kızılayı temin etmektedir. Bu durum gerek basın aracılığı gerekse sizlerin bu şekildeki organizasyonları ile toplumumuzdaki kan bağışı yapma bilincinin artması ile sağlanmıştır. Bu vesile ile organizasyonda emeği geçen ve kan bağışında bulunan SGK çalışanlarına, vatandaşlara ve Kızılay çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Reklamı Geç